Pnömatik Silindirin itme hareketini yapabileceğim herhangi elektrik ürünü arıyorum

Pnömatik Silindirin itme hareketini yapabileceğim herhangi bir elektrik ürünü arıyorum. Meslek lisesinde elektrik-elektronik bölümünde okuyorum proje ödevi aldım Pnömatik silindir kullanamıyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Hava ile çalışan silindir pnömatik valf ile çalışır.Valf ise elektrikle kumanda edilir.Valfin bir bobini vardır ve uyarıldığında havaya yol verir veya keser böylece silindir ileri veya geri gider.....

Hava ile çalışan silindir pnömatik valf ile çalışır.Valf ise elektrikle kumanda edilir.Valfin bir bobini vardır ve uyarıldığında havaya yol verir veya keser böylece silindir ileri veya geri gider.....

Tamam anladım ama hava olmadığından pnömatik silindir kullanamıyorum.

Kaç cm hareket mesafesi gerekli? İtilecek kg nedir rulman var yok?

8-10 cm cıvata ve somun kullan (plastik bulabilirsen ideal), cıvatayı motora sabitle somun da bir yüzü bi tarafa dayanacak şekilde düzenek kur, enerjiyi ver (örn: çubuk yapıştırıcı, ruj). Eski cd disket sürücü bulursan onların kafa mekanizması da olur ;)

8-10 cm cıvata ve somun kullan (plastik bulabilirsen ideal), cıvatayı motora sabitle somun da bir yüzü bi tarafa dayanacak şekilde düzenek kur, enerjiyi ver (örn: çubuk yapıştırıcı, ruj). Eski cd disket sürücü bulursan onların kafa mekanizması da olur ;)

Teşekkürler kullanılabilir deneyeceğim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri