plc programlama fiyatı

hexaa

Üye
Cümleten Sa
arkadaşlar plc programlamada yeniyim
bir iş alacağım ,makinenin yapacağı komutlar ileri,geri,yukarı aşağı ve bir operatör paneli
bunun için ne kadar fiyat istemem gerekir yardımcı olursanız çok makbule geçer şimdiden herkese teşekkür ederim
(belirttiğim gibi henüz yeniyim)

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
ileri geri yukarı aşağı gidecek olan nedir(motor mu hidrolik veya pnömatik kontrollü bir ünite mi ,servo mu step mi nedir yani?) ?

Algoritmayı bizimle paylaşırmısınız? Proses nedir_?

konu üstünkörü telefondan konuşuldu bir kaçgüne buluşacağım algoritmayı o zaman burada paylaşayım, zaman sınırı yok

Bu tür fiyatlandırmayı ben piyasada I/Q sayısına göre ve yazılıma dökeceğim algoritmaya göre yapıyorum.

Mesela hız kontrollü bir motoru sürmekle servo motoru sürmek arasında fiyat farkı olmalı..

Arkadaşlar genel olarak ücretlendirme hakkında bizi bilgilendirirmisiniz mesela servolu sadece ileriye ve geriye çalışcak ve hmi üzerinden adım ayarını yapabileceğimiz bir pano nun olması gereken fiyatı nedir ? Sadece programlaması için soruyorum.

Arkadaşlar genel olarak ücretlendirme hakkında bizi bilgilendirirmisiniz mesela servolu sadece ileriye ve geriye çalışcak ve hmi üzerinden adım ayarını yapabileceğimiz bir pano nun olması gereken fiyatı nedir ? Sadece programlaması için soruyorum.

Kullandığınız PLC ve ekran nedir? bahsettiğiniz çalışma çok basit bir şey bunun içinde ücret alınacaksa bırakım bu otomasyon işini :):) B&R plc kullanıyorsanız kodu yazıp yollarım sorun olmaz.

Kusura bakmayın ama biz enayimiyiz o zaman belirttiğimden daha basit bir işi yaptırdığımız insanlara bile iyi paralar ödüyoruz? Yaptığımız projelerde siemens plc (genelde s7 serisi) ve siemens ekran kullanıyoruz.

Kusura bakmayın ama biz enayimiyiz o zaman belirttiğimden daha basit bir işi yaptırdığımız insanlara bile iyi paralar ödüyoruz? Yaptığımız projelerde siemens plc (genelde s7 serisi) ve siemens ekran kullanıyoruz.

Olabilir bu son derece doğal insanlar emeğinin karşılığını tabiki isterler.Ve rica ederim kimse enayi değildir ve kimseyi enayi yerine koymam.
Ancak ben kişisel olarak yardım etmek istedim.Gerçi biz genelde mühendislik almıyoruz sattığımız ürün ve yazılım sonrasında bu tip şeylere ücret talep etmiyoruz.Servis ve ya özel fonksiyon ayrı tabi.
Bu konuda Siemens uzmanı arkadaşlar para talep ediyorlarsa hakları var.

Bizim atölyemiz var ve mekaniği pano montajını vs. kendimiz yapıyoruz sadece plc yazılım konusunda dışarıdan destek alıyoruz ve belirttiğim gibi ücret ödüyoruz tabikide ödeyeceğiz ama üç aşağı beş yukarı yaptırdığımız işler için ödememiz gereken ücret ne olmalı onu kestirmek istiyorum ben.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,905
Son üye
smartnet

Yeni konular

Geri