Plc olmadan loadcell nasıl kullanırım?

blackrain

Üye
Merhaba Arkadaşlar;
Ben ufak çaplı bir proje yapmak istiyorum, ama plc kullanmadan ağırlık kontrolü nasıl yaparım? 10 kg'a kalibre edip devamlı 10 kg okumasını istiyorum. Misal 5 kg yada 10 kg değişikliğinde sadece rakam girerek yapabilirmiyim? Ve loadcellerde Plc kullanmıcağımız için kontak çıkışlı olanları varmıdır?

kontak çıkışlı kompakt bir cihaz mutlaka vardır ama daha pahalıya gelir. Benim aklıma gelen en basit çözüm mikroişlemci tabanlı analog girişli bir kart yapman olur.

Kesinlikle loadcell i mikroişlemci ile kontrolünü yapabilirsin. 0-5V aralığını analog olarak değerlendirip yük kontrolü yapabilirsin.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

esit benimde aklıma geldi sadece marka belirtmedim. ama dediğim gibi kart tasarlarsan en ucuzu budur. Anladığım kadarı ile basit bir iş isteniyor. Esit'in indikatörlerini kullandım. Oldukça iyidir.

Tesekkurler arkadaslar bakayim. Devre yapmaktansa hazir devre almak daha mantikli ugrascak zaman yok :s

Niye PLC olmasin? Maliyeti icin mi?

GMTCNT nin PLC + Tek kanal modulunun liste fiyati 742TL. Loadcell modul 24 bit cozunurluge sahip. 8 dijital giris ve 8 Transistor cikisi ile de programina esneklik kazandirirsin.

En ucuz bunlardan biriyle yapabilirsin...
esit
baykon

Niye PLC olmasin? Maliyeti icin mi?

GMTCNT nin PLC + Tek kanal modulunun liste fiyati 742TL. Loadcell modul 24 bit cozunurluge sahip. 8 dijital giris ve 8 Transistor cikisi ile de programina esneklik kazandirirsin.
Evet Maliyet aynı zamanda programlaması nasıl olacak eğer başka markalara yönelirsek fiyat cidden uçuyor.

Yukaridaki fiyatlar makul ise program konusunu dert etme. Bu firmadan her halukarda destek alirsin. Olmadi biz yardimci oluruz.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri