PLC bölümünde CoDeSys başlığı eklenmeyi hak ediyor.

ceyhanII

Üye
Sayın yöneticiler,
PLC bölümünde CoDeSys tabanlı sistemlerin tartışılacağı bir konu başlığı oluşturulmasını öneriyorum. Yeterince soru gelmiyor olabilir ama Delta, Panasonic vb. başlıklar varsa bence CoDeSys bölümü de olmalı.

Katılıyorum....Schneider ürünleri Motion Control yazılımları da aynı dili kullanıyor sonuçta.

Gerekli incelemeyi yapacağız ark.lar CodeSys bölümünü bende istiyorum, konu başlığı ve yazılım kodu kısmında desteğiniz önemli, istişare sonunda açarız inş..

haklısınız artık yeni plc ler codesys tabanlı olarak piyasa cıkmakta

Merhaba bir sabit başlık açabilirsiniz.bu konuda tüm bilgileri,paylaşımları buraya toplayın.
Baktınız konu hit aldı bölüm açılabilir..

Konu başlığı: Su Sporları ile ilgili her şey buraya
Konu mesajı: Su sporları hakkında bilgiler, öneriler, resimler veya bununla ilgili videoları bu konu altında paylaşalım.

Not: Bu konu su sporları bölümü olursa forumda ne kadar HIT toplayacağı hakkında bilgi almak amaçlı açılmıştır.

benim fikrim bu yönde.

hakikaten arkadaşlar çok global bir yazılım ve benim gibi yabancı dili olmayanlar için forumda tartışılması gayet öğretici oluyo codesys nin önemini vurgulamak için konular altında çırpınan arkadaşlar var ceyhan II arkdşımızz daha önceki konularda baya bişilerr anlatmıştı diye hatırlıorum ama konular içinde kaybolup gidio

arkadaslar konu global olabilir vede sizde bu konuyla ilgili paylasimi baslatirsiniz vede gelisime gore bizlerde aramizda gorusur gerekeni yapariz

tabiki böyle bir konunun eksikliği çok hissediliyorsa açılmalı . belki açılmıştır bile bakmadım. ama daha çok aklıma şu geldi. şimdi düşünüyorumda omronun dünyada lider firmalardan biri olmasındaki en büyük etken plc veya hareket kontrol tabanının codesys olmamasımı ?

tabiki böyle bir konunun eksikliği çok hissediliyorsa açılmalı . belki açılmıştır bile bakmadım. ama daha çok aklıma şu geldi. şimdi düşünüyorumda omronun dünyada lider firmalardan biri olmasındaki en büyük etken plc veya hareket kontrol tabanının codesys olmamasımı ?

Konu Siemens, Omron degil, sorun neden tek bir yazılım kullanarak 150 farklı marka PLC programlayamıyoruz, CodeSys bu açığı çok güzel görüp yazılım üreten ve avrupada popularitesi hızla ilerleyen bir yazılım.

Omron' un PLC editörü özgün ama Servo sistemleri için aynı şeyi söylemek zor. Servo motorları bilindiği gibi Yaskawa ve servo kontrol sistemleri de tamamen İngiliz Trio Motion temellidir. Saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri