Plastik Enjeksiyon Makinası Kontrolü

sn bilsoy, projedeki
*S1 emniyet swiçlerinin kontaklarını,
*A el kumanda kontaktörünün kontağını,
*K4 otomatik çevrim kontaktörününün kontağını,
*Basınç Swiçini kontak çıkışı varmı yokmu,

aşagıdaki işlemleri yapabilrisiniz.

emniyet swiçleri tam basıyormu(S1), bastığı halde kontak çıkşları sağlammı,
A el kontaktörünün kontakları arızalı olabilir veya A kontaktörü çekili olabilir, çekili olmaması lazım,
K4 çevrim kontaktörü enerjili olmayacak ve kapalı kontağı çıkış veriyor olması lazım.
Basınç Swiçi kapalı kontak çıkışı veriyormu. çok kısa zaman swic kontaklarını kısa devre edin. sistem çalışırsa swiç bozuk

her kontağı tek tek kısa devre ederek de sistemin arızasını çözebilirsiniz.
kontrol edin.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşlar enjeksiyon makinasının modeli : İtalyan marka Matricola 1971

Arkadaşım sen neredesin izmir içerisinde isen sana yardımcı olabilirim

merhaba bilsoy

öncelikle yapman gereken şey makinayı kullanan operatoru al..adım adım makinanın yapması gerekenleri listele..daha sonra hangi hareketi yapmadığını tesbit ettikten sonra bu hareket ve sonraki hareket için swich sensör vs.. gibi tüm kontrol elemanlarını birer birer ölç..unutma makinalar hata yapmazlar insanlar hata yaparlar..bu arada eger izmirdeysen yardımcı olmaya çalışırım.Profilimde iletişim bilgilerim mevcut..

enjeksiyon daki arıza bir yılda giderilememişse hurdaya ayrılmıştır !

çin malı enjeksıyon makınasında calısıyorum,mengene kapandıkdan baskıya gecdıkden sonra enjeksıyon baslangıc pozizyon hatası verıyor.bı türlü cözemedım ne yapdıysam,yardımlarınızı beklıyorum

bence plc sistemli yeni bir pano yapmanı onerırım bızdede plastık enjeksıyon taban ve sabo makınaları var terlık basmak ıcın hemen hemen hepsını plc sısteme cevırdık gayet sorunsuz ve serı calısıyor bır kac tane kaldı onlarıda cevırıyoruz

arkadaşım grup ileride sivici basmadığı için enjeksiyona geçmiyordur sürekli yüksek basınçta grubu ileriye itiyordur bence onu bir kontrol et.

manuel olarak memeden kusturdunmu hic kustura biliyosan vida saglamdir kusturamiyosan isilari kontrol et

aynı arıza bizde de oldu ve mal alma valfine enerji veren kartın üzerindeki rolelerden kaynaklanıyodu saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri