Plastik Enjeksiyon Makinası Kontrolü

bilsoy

Üye
Merhaba arkadaşlar,

İtalyan marka bir enjeksiyon makinası nın arızası ile uğraşıyorum.Kontaktör kontrollü bir kumanda panosu var,ama projesi yok.bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar varmı acaba?Görüşmek isterim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ne gibi bi arızası var arkadaşım.hangi marka.kaç gram basıyor ve yılını verirsen yardımcı olmaya çalışırım

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim .Markasına dikkat etmedim gideince bakar detaylı bilgi veririm .Bu makina yarı otomatik çaılşan bir makina.Satrt verdiğimiz zaman mengene kapanıyor ama arkasından grup gelmesi gerekirken gelimiyor bekliyor tabii bayagı yükte kalıyor bazı yerleri kontrol ettik ama olmadı basınç sivicinden şüphelendik onun görevini elle yaptırıyorum grup geliyor ama ayar değişiyor.basınç yeterli gelmiyor diye düşündük kontrol ettik ve sici açtiracak kadar vardı.Kısaca göyle bir çalışma var.ben kontrol ile basınç organlarının ilişkisini pek anlamadım bu makinada.bununla ilgili bilgileri aşama aşama getireceğim

mrb arkadaşım.start verdiğiniz zaman mengene kapanıyor.burda kontrol etmeniz gereken basınç ve hızı kontrol eden bir vida var elektrik motoruyla kumanda edilen.eriyen malzemeyi silindire iten.yeterince malzeme almayınca kalıpa plastik vermez. enjeksiyon başlamaz.vidanın durumunu bi kontrol et derim..........

evet basınc ve hızı ayarlayan bir vida var bunu oynayınca grup geliyor enjeksiyon başlıyor amabu şeferde o şekilde takılı kalıyor açtıramıyorum mecburen enerjisini kesiyorum yeniden başlatıryorum

mrb arkadaşım öncelikle vida kısmındaki bağlantıları kontrol et.mengene açılmıyor diyorsun peki açtırmak için basınç düşüyormu.düşmesi gerekir.eğer düşüyorsa bir sonraki aşama mengene ram alanına yağ uyguluyormu hız ve basıncı rame geri çekmek için.yağ kısma valfin durumunu bi kontrol et.yeterince yağ gitmiyor olabilir.NOT eski enjeksiyon arızalarının bir çok nedeni olabilir.ayarlarını yeniden bi düzenlersen sorunu çöze bilirsin diye düşünüyorum..............

Merhaba Hasan bey,
Sizle enjeksiyon makinası konusnda görüşebilirmiyiz.Cep tel verebilirseniz sizi aramak isterim.
iyi çalışmalar

sn bilsoy, mesajınızı yeni gördüm yaptığım makina grubu olduğu için yardımcı olabilmesi açısından bişeyler yazmak istedim

1-start verince iticeler geri gelir mengene ileri gider kalıp kapanır,
2-bodenoz, mengene kapandı sinyalınden sonra ileri gelir,
3-mal alma swici tamam ise ve\veya eğer bodenoz ısı kontrollu ise,ısı tamam çıkışını verince mal baskıya geçer,
4-mal baskı dan sonra bodenoz geri gelir,mal alır,
5-mengen kalıp soğumadan sonra geri açar.iticiler ileri gider.

şimdi burada sizin sıkıntıya düştüğünüz nokta, mengene kapandı- mal baskıya geçti kısmında. olabilecek ihtimaller;

1-mengen kapandı sinyalı gitmiyor(swiç arızalı olabilir),
2-ısı kontrollu ise ısı tam değildir(ısıyı kontrol edin),
3-ısı kontrollu ise ısı tamamdır ancak ısı proses kontak çıkısı vermiyor(proses kontak çıkışlarını kontrol edin),
4-bodenozu ile iten valf e sinyal gitmiyor(valf besleme hattını kontrol edin),
5-bodenoz valfine enerji gidiyor ancak çalışmıyor(valf veya valf sürücü kartı(oransal kart)arızalı olabilir),
6-sinyallerin hepsi tamam ama bodenoz ileri gitmiyor(hidrolik yağ seviyesini ve\veya seviye şamandırasını kontrol edin)
7-tüm sinyaller sağlam ancak yine ilerlemniyor(hidromotorda kaçak vardır yeterince baskı veremiyor ve\veya 2 hidro motor varsa devreye girmiyor arızalı olabilir)
8- eğer yine çalışmıyor ise servis çağırırsanız yardımcı olacaklardır.

kolay gelsin.

mengene kapandığında, makinaya, yani bir sonraki hareketlere kapandığını belirtemiyor olabilir.. mengene swich lerini kontrol edin.. genel anlamda (her yerinde olabilir) swich arızası gibi geliyor bana.
Bir butonun bozulması domino taşının yıkılması gibi, tüm sisteme etki edebilir..
Kolay gelsin...

Merhaba Arkadaş ,
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.Bu makina yarı otomatik bir makina ve starta bastığımda mengene geliyor sonra grup geliyor ve bundan sonra hammadeyi alıp basması gerekiyor bunu yapmıyor.araştırmaya devam ediyorum .
İyi çalışmalar dilerim

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri