Pil ile Sallanan Beşiğe Adaptör Takmak

@zeyneldogruyol 6V olarak tespit edildiğine göre dört pil de seri o halde senin akım ihtiyacın tek bir pilin akımı kadar. Daha önce kullandığın pillerden birinin üzerine bak kaç mAh değeri yazıyor. O değere göre akım veren 6V bir adaptör kullanacaksın. 5.7 v 800 ma adaptorun olduğundan bahsetmişsin kanımca o adaptoru de kullanabilirsin. Akım değerinin yuksek olması sorun çıkarmaz. Sonuçta önemli olan beşiğin ne kadar akım çektiği. Tabi yine de insiyatif sende. Bu arada Allah bebeğini analı babalı büyütsün kardeşim. Uzun ve mutlu bir ömür versin. Anasına babasına milletine devletine hayırlı bir evlat kılsın.

Son düzenleme:
pilin üzerinde yazan mAh değeri pilin kapasitesidir anlık verdiği akım değildir. Dolayısıyla pilin üzerinde yazan değerden akım ihtiyacı için birşey söylenemez tabi o pillerle beşiğin ne kadar süre çalıştığı biliniyorsa o zaman beşiğin çektiği akım aşağı yukarı bulunabilir.
Ni-Cd piller yüksek akımlar akıtabilirler. Kullanacagınız adaptörün yüksek akımlı olması beşiğinize zarar vermez ve kanımca 2A-5A gibi bir adaptör almalısınız.

Ben araştırdığım kadarı ile beşiğinizi kaliteli bir telefon şarj aletinin (5v 1A ) beşiğinizi çalıştıracağının kanaatindeyim. Zira zaten şarjlı pillerde size totalde 4.8V vereceği için telefon şarj cihazı hiç sorun çıkarmayacaktır. Bence boşuna beşik için özel adaptör aramayın derim.

@toyer haklısınız mAh değerinden anlık akıma ulaşmak için pilin cihazı kaç saat çalıştırdığını bilmek gerekir. Arkadaşımız günde beşiği kaç saat çalıştırıyor ve pil kaç gün gidiyor aşağı yukarı biliyordur. Oradan yaklaştık bir değer bulunabilir.

Önceki mesajlarda ni-cd demişsin ama bunlar hepimizin bildiği 1,5v değil 1,2v verir ve 2A ile 5,5A arası olabiliyormuş ;) https://en.wikipedia.org/wiki/D_battery

Daha önce sallanan beşik konularında yazdık çizdik arşivde olacak, farklı teknikler yöntemler paylaştık yine de tebrik ederim bebeğiniz de beşikte mışıl mışıl uyusun :).
ALLAH RAZI OLSUN CÜMLEMİZİN EVLARLARINI HUZURLU MUTLU VATANINA MİLLETİNE SADIK ETSİN NE DİYELİM ŞİMDİ BEN ONLARI BULDUM ARŞİVDEN AMA O KADAR AKADEMİK BİLGİYLE YAZILMIŞKİ YADA BEN HİÇBİRŞEY ANLAMADIM:)ÇOK KARIŞIK ANLATILMIŞ BURDA BANA LAZIM OLAN BİLGİ HANİ ESKİDEN OKULLARDA YAPARDIK YA PROJE OLARAK PİLLE AMPUL ÇALIŞTIRMA O TÜR BİR ANLATIM OLMALIKİ BEN ANLIYAYIM :)

pilin üzerinde yazan mAh değeri pilin kapasitesidir anlık verdiği akım değildir. Dolayısıyla pilin üzerinde yazan değerden akım ihtiyacı için birşey söylenemez tabi o pillerle beşiğin ne kadar süre çalıştığı biliniyorsa o zaman beşiğin çektiği akım aşağı yukarı bulunabilir.
Ni-Cd piller yüksek akımlar akıtabilirler. Kullanacagınız adaptörün yüksek akımlı olması beşiğinize zarar vermez ve kanımca 2A-5A gibi bir adaptör almalısınız.
ABİ PİLİN ÜZERİNDE AMPERLE İLGİLİ BİLGİ YOK YANLIZ ŞÖYLE SÖYLİYEYİM ORTALAMA 6 SAAT ARTI EKSİ YARIM SAAT OLUR YANİ FAZLASI DEĞİLDİR OLDUM OLASI AKIM VE AMPER İŞLERİNDEN ANLAMAM BENDE BURDA İŞİ EHLİNE SORDUM AMA ÇOK GÜZEL BİR ORTAMDA BULDUM KENDİMİ BUNDAN SONRA TAKİP EDECEĞİM FORUM SİTELERİNİN BAŞINDA GELECEK BURASI HERKES ELİNDEN GELENİ ANINDA CEVAPLIYOR

@toyer haklısınız mAh değerinden anlık akıma ulaşmak için pilin cihazı kaç saat çalıştırdığını bilmek gerekir. Arkadaşımız günde beşiği kaç saat çalıştırıyor ve pil kaç gün gidiyor aşağı yukarı biliyordur. Oradan yaklaştık bir değer bulunabilir.
KARDEŞ VALLA ŞU BEŞİK ORTALAMA DEDİĞİM GİBİ 6 SAAT ARTI EKSİ YARIM SAAT ÇALIŞTIRIYOR PİLLER SON KULLANDIKLARIM TOSHİBA PİL NİKEL KADMİYUM ŞARJ EDİLEBİLİR HERALDE YANLIZ DURACELL DE PEK BİRŞEYİ DEĞİŞTİRMEDİ KALDIKİ ÇOK PAHALI :( HANİ DEDİĞİM GİBİ BENDE İŞİ EHLİNE SORUYORUM :) SAĞOLSUN HERKES BİR YANDAN YARDIM ETMEYE ÇALIŞIYOR

Led panellerde kullanılan 5v 2amper spms adaptörlerde olur.15-20 lira gibi birşeydi.
MESELE PARA DEĞİL ZATEN HARCIYACAĞIM KADAR HARCADIM PİLLERE İSRAF VE ÇEVRE KİRLİLİĞİNDEN BAŞKA BİRŞEY DEĞİL BU PİLLERİ HARIL HARIL ATACAĞIM BİR GERİ DÖNÜŞÜM KUTUSU ARIYORUM ÖNCEDEN DOLAŞAN BİR FİRMA VARDI ŞİMDİ ONLARDA GELMİYOR ARTIK EVDE BİR DÜNYA PİL OLDU BUNU BÜTÜN KARDEŞLERİME SÖYLÜYORUM PİLLER ÇÖPE DEĞİL GERİ DÖNÜŞÜM KUTULARINA :) BURDAN BİR SOSYAL MESAJ VERELİM BİR KİMYACI OLARAK :)İŞKİ TEK SEFERDE KESİN SONUÇ VERSİN

Ben araştırdığım kadarı ile beşiğinizi kaliteli bir telefon şarj aletinin (5v 1A ) beşiğinizi çalıştıracağının kanaatindeyim. Zira zaten şarjlı pillerde size totalde 4.8V vereceği için telefon şarj cihazı hiç sorun çıkarmayacaktır. Bence boşuna beşik için özel adaptör aramayın derim.
ALLAH razı olsun düşündüğün için inan et evde bir dünya adaptör var bakalım senin dediklerine uygun adaptör bulurum heralde :)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri