PID kontrollor kullanımı

mrksmn

Üye
merhaba,
pid controller kullanan var mı bana yardımcı olabilecek biri... sanayi tipi pid modulleri de var sanırım, girişleri, çıkışları nasıldır, sensörler nasıl bağlanır, motoru nasıl sürebilirim bu pid controller ile

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Mrb @mrksmn
Öncelikle sorunuzu tam anlamadım.
PID Kontrol , Kontrol sistemlerinde kullanılan bir yöntemdir. Ben PID kontrolü, PLC'de , kendi hazırladım devrelerde, arduino ile yaptığım bazı işlemlerde kullanıyorum. Ayrıca farklı tip simülasyon programlarında da kullanıyorum. Siz PID'yi bunların hepsinde kullanabilirsiniz. Siz ne yapmak istediğinizi (daha doğrusu nerede , ne amaçla kullanacağınızı) detaylı açıklarsanız daha iyi yardımcı olabilirim.
İyi çalışmalar...

merhaba, cevap için teşekkürler.
ters sarkaç yapmam gerekiyor pid ile. sensor olarak kullandığım encoder rotary encoder. sanırım sanayide kullanılan sensörler genelde 4-20mA arası akım veriyor. ama bendeki encoder öyle değil, bir tur başına 4096 pulse üretiyor, bu şekilde saydırarak açısını tespit edebiliyorum.
ne tip bir pid kullanmam gerekiyor onu kestirebilirsem satın almayı düşünüyorum

satın alacagınız sey PID değil.
PID bir kontrol yöntemi.
Microişlemci, plc, arduino, .... kullanarak, PID kontrol yapacaksınız.

yarar tabiki.
Onlar proses kontrol cihazı... PID kontrollü...
Neyse isime çok takılmayalım, genel olarak size ne denilmeye çalışıldığını anladığınızı düşünüyorum.

bu cihazlar hakkında tecrübesi olan varsa bana öneri yapabilir mi, benim projem için hangi tip bir cihaz uygun olur

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri