PID ile Fırın Kontrol

Arkadaşlar bizde bir fırın var. P, I ve D parametrelerini girerek pid kontrol ile fırını çalıştırmam gerekiyor. Matematiksel Sistem modeli ve sürücü modeli yok. Sadece sürücüye bu katsayılar girilebiliyor. Lütfen acil yardım ne önerirsiniz ?

Kontrol eden ısı kontrol cihazının autotune özelliği var ise bu özelliği aktik hale getirirseniz değerleri otomatik hesaplıyacaktır.Kullandığınız ısı kontrolde bu özellikler var mı?

Autotune özelliği pdf te var gözüküyor. Yarın bir bakayım. Yinede yorumları bekliyorum ne yapabilirim?

Autotune özelliği pdf te var gözüküyor. Yarın bir bakayım. Yinede yorumları bekliyorum ne yapabilirim?

Eğer fırınız teknik özelliklerini boyut yapılacak işlem hassayiyet zaman derece v.s.
sana bu konuda forum üzerinden yardımcı olmak isterim.Kullandığız ısı kontol cihazınız markası ne?referans numarası

Not:Yaklaşık 14 senedir özel fırın imalatı yapan biri olarak.

Son düzenleme:
Autotune ile yapılmayacakmış.. Autotune hangi şartlarda daha verimli olur acaba? Fırın çalışırken mi çalışmadan mı başaltmak gerek fırın doluyken mi

İçinde malzeme varken daha doğru..Fakat eğer içinde ki malzemenin sıcaklık değişimlerinde bozulma riski var ise boş yapmaktan başka care yok..

Elimzideki fırının yanma işleminin verimini biraz arttırmaya çalışıyoruz. Nerelerden yapabilirim acaba? Benim aklıma gelen ilk şey fırını yakma ayarı ve yakarken kullanılan gaz ve havanın karıştırılma işlemi. Siz ne düşünüyorsunuz bunun için

plc ile sıcaklık kontolü konusunda yardım edebilir misiniz.program kodlarından çok devresi nasıl kurulacak.termokupl ile sıcaklık ölçülecek

Arkadaşlar,'cross476' nın bahsettiği projeyi bende gerçekleştirmeye çalışıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

ne tür bir fırın yakıcıları nasıl

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri