pice program atmıyorum yardım(acil)

nanit

Üye
arkadaşlar bugün yeni aldıgım piclerle bir kaç şey yapayım dedim önceden denenmiş programı pice atmak istedim Brenner 8 usb programlayıcısına takıp tanımasını istedigimde pıc16f628leri pic16f84a olarak gösterdi programıda yüklemedi
Start to program FLASH## 17 error(s)
Start to program ID - ok
Start write Configuration## 1 error(s)
gibi hatalar vermeye başladı aldıgım tüm picleri denedim hepsinde aynı hatayı verdi
aklıma takılanlar
piclerin hepsimi bozuk yoksa kartmı bozuk
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
Programlayicinin device veya konfigrasyon ayarlarindan pic cesidini senin secmen gerekiyor.

Bu programlayıcı pic i kendi seçebiliyor. Siz sadece aile adını giriyorsunuz Örnek 16Fxxx yada 18Fxxx şeklinde ve pin sayısını seçiyorsunuz. 28 - 40 pin veya 18 pin gibi.

Aldığınız programlayıcı ile daha önce herhangi bir pice program atmış mıydınız? Aldığınız piclerde bir sorun olacağını pek sanmıyorum. Belki bir yerde hata yapıyorsunuzdur.

onların hepsini programı yazarken yaptım zaten pin sayısını ailesini falan hepsini seçtim ama ne yazıkki olmadı bu kartta daha önce çok program yazıp attım benim aklıma takılan şu acaba 16f628a yı 16f84a olarak görmesi programı yükleyememesine neden olurmu ne oluyorda 16f628a yı tanımıyor

f84 için yazılmış bir hex kodu atmayı denermisiniz. Acaba diyorum ama çok zor da olsa entegre yanlışmı basılmış dicem ama zor bi ihtimal.

Veya elinizde başka bir işlemci varsa mesela f877 v.s. bunu takıp denermisiniz tanıyıp tanımadığını?

Bu duruma göre elinizdeki işlemciyi tanıyıp program atıyorsa aldığınız seride sıkıntı olabilir.

Birde işlemciler statik elektrikten çok hızlı etkilenir. Picleri elle ellediyseniz bozulmuş olabilir.

Tabi bu yazdıklarım ihtimallerdir. Bende picleri elle elleyip müdahale ediyorum ama bozulacağı tuttumu tutar..

f84 için yazılmış bir hex kodu atmayı denermisiniz. Acaba diyorum ama çok zor da olsa entegre yanlışmı basılmış dicem ama zor bi ihtimal.

Veya elinizde başka bir işlemci varsa mesela f877 v.s. bunu takıp denermisiniz tanıyıp tanımadığını?

Bu duruma göre elinizdeki işlemciyi tanıyıp program atıyorsa aldığınız seride sıkıntı olabilir.

Birde işlemciler statik elektrikten çok hızlı etkilenir. Picleri elle ellediyseniz bozulmuş olabilir.

Tabi bu yazdıklarım ihtimallerdir. Bende picleri elle elleyip müdahale ediyorum ama bozulacağı tuttumu tutar..
şuan programlar ve kartlar atölyede kaldı ama dediginizi yapmıştım f877yi tanıdı biraz önce bir yerde okudum f628i f84 olarak görmesi sadece bende degil başkalarındada oluyormuş ama nasıl çözülecegini yazmamışlar bu konuyla ilgili bişey biliyormusunuz

Malesef bilmiyorum bende bir araştırayım.

Bende de aynı programlayıcıdan var ve sorunsuz ( şimdilik ) çalışıyor.

Belki kalibrasyon sıkıntısı olabilir.

Malesef bilmiyorum bende bir araştırayım.

Bende de aynı programlayıcıdan var ve sorunsuz ( şimdilik ) çalışıyor.

Belki kalibrasyon sıkıntısı olabilir.
güncelleştirme yapmamın faydası olabilirmi

Güncelleştirmeden önce sorun yeni aldığınız pic temi yoksa brenner 8 demi bunu bilmek lazım diye düşünüyorum. Eğer sorun brenner de ise güncelleştirme çözüm olabilir.

Güncelleştirmeden önce sorun yeni aldığınız pic temi yoksa brenner 8 demi bunu bilmek lazım diye düşünüyorum. Eğer sorun brenner de ise güncelleştirme çözüm olabilir.
6-7 tane denedim hepsi bozuk olabilirmi inşallah olmaz

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular

Geri