pic18f4550 Hiçbir Tepki vermiyor Herşeyi yaptım (Yardım)

ulrad

Üye
Merhabalar. Hocam 3 gündür uğraşıyorum amacım sadece pic18f4550 işlemciye 1 adet led yaktırmak. O kadar . Ama yapamadım. Aşamaları anlatayım programı görüldüğü gibi kodlayıp hex formatında derliyorum ve mikroişlemciye atıyorum. devreyi şekildeki gibi bağlıyorum. Hem arduino çıkışından 5v hem de görülen güç kaynağındanbirkaç voltaj denemesi yaptım ama yanmıyor. Kullandığım pickit 3 donanımı da yine ekte Lütfen yardım edebilir misiniz. image.jpgimage(2).jpgimage(1).jpgUntitled-1.jpg

Merhaba,
CONFIG ayarları önemlidir.Programınızı da paylaşsanız daha çabuk yardım alırsınız. asm ile isterseniz yazayım.

Konfigürasyon ayarlarını nasıl yapıyoruz , bir uygulama denedim öyle birşeye yer vermemiş Hikmet Şahinin pic18f4550 kitabından yapmaya çalışıyorum. Hocam onu nasıl ve nereden yapabilirim. program micro c ve pickit 3 v3.1

Ekli dosyalar

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    98.9 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Merhaba,
CONFIG ayarları önemlidir.Programınızı da paylaşsanız daha çabuk yardım alırsınız. asm ile isterseniz yazayım.

Şimdi 11 nolu vdd pinine bi 5v attım led yanmaya başladı bu sefer de yanıp sönmüyor sanırım doğru yolda gidiyorum :D

ayrıca rb0 değil de 32. pinle kontakt sağladığımda da led çok daha parlak yanıyor. Bir diğer ayrıntı, Tüm portların hepsinden led yanıyor. Yani sadece rb0 pinine göre kendisini programlamamış sanırım

onu nereden bağlıyorum hocam hemen bağlayayım

Çok teşekkürler

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular