pic16f628a ile led tabela

merhaba, led tabela işi yapan bir reklamcıyım. işten cok anlamadıgım için istanbuldan 15 kanal cıkışlı led animasyon devreisni hazır alıyorum. devre üzerinde pic16f628a ve hazır program yuklu. ben bu animasyonu degiştirmek istiyorum. bu amaçla birde usb brenner pic programlayıcı aldım. led animasyon için hazır hex dosyaları nasıl bulabilrim. cunku pic programlama bilmiyorum. veya bu işin kolay yolu varmıdır ?

mrb.
bende küçük çaplarda yazı anımasyonu yapıyorum şuanda 3 tane anımasyon yapabılıyorum,elektronık devrelerden
hep birşey dikkatımı çekti elektronik tebaleler elektronık sektrunde daha fazla kullanılmaktadır.
ebetlarına,anımasyonuna göre üçretlendirilmektedir.
ben amator olarak bir kaç tane elektronık pano yaptım tanıdık oldugu için malzeme parasını karşıladılar sadece,
2 sipariz daha geldi ama daha malzeme listesini vermedim
elektronık pano fiyatlarını yazarmısınız ebatlarına göre.

Eğer devreyi hazır alıyorsanız, yazılımı yeniden yapmanız gerekiyor. Ya da üretici firmadan revize şekilde alabilirsiniz. Bunun başka bir yolu yoktur. Eğer 628 i kopyalayım derseniz bu boşa kürek çekmektir. Çünkü o yazılımda mutlaka kod koruma vardır.

cvp yazan arkadaslara oncelikle tşk. ben pic programlama malesef bilmyiroum. aslında ihtiyacım olan pic16f628 içi 3-5 tane farklı animasyon yazılımı. teknik bilgi azlıgını ve ogrenecek yaşı coktan geçmiş olmakla beraber bu iş zor gorunuyor. elinde ilgili hex dosyası aolan arkadaslar paylaşırsa herkes faydalanabilir.

led tabela fiyatlarına gelince, ölçüye gore fiyat vermek mantıklı degil. ben fiyat vermeden once musteriden iki şey isterim. 1 içerik ne olacak 2 hangi ölçüde. zaten bu bilgi musteri tarafından verildikten sonra o işin asagı yukarı maliyeti belli oluyor. ornegin maliyet 100 lira ise 250 isteriz gibi bişi. cunku cnc de yapılan imalat + montaj+ bozulursa servis hizmeti ancak bu bedeli karsılıyor

dostum ben hobi olarak birşeyler yapmıştım. O konuda sana yardımcı olabilirim. Ama ilk başta devrenin şeması lazım.Animasyonu istediğin gibi yapabilirim.

Degerli arkadaşlar ben bu yürüyen yazı işine geçenlerde başladım şuan 6 haneli olanı hazır, 11 haneli olanıda bitmek üzere..yazılar sagdan sola şeklinde kayıyor,yeşil olarak çizdim çizimi ama piyasada yeşil dotmatrix bulamadım,kırmızı olarak toplayacam proteus ortamında gayet güzel çalışmaktadır birkaç efekt ekledikten sonra toplayacam devreyi bununla ilgili sorular ve hazır projelerimi facede PICPROGRAMLAMA grubumda paylaşacagım...

slm neredesiniz bende program işinden anlıyorum sizin elektrik elekkronik mühendisligi mezunuyum ama piratik hiç yok sizin yanınızda boş zamanlarımda takılabilirmiyim üçret önemli degil eminim birbirimize ögretecegimiz cok şey olur

merhaba arkadaşlar bana böyle bir devre yapa bilecek arkadaş lazım yardımcı ola bilirmisiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri