Pic simulator (picleri deneyebileceğiniz programlar)

selam arkadaşlar ben elektrikci yim pic ögrenmek istiyorum basit te olsa nasıl başlamalıyım

Assembler ile başlamanız bence uygun olur. Önce microchip'in sitesinden MPLAB_IDE_v8'i indirin. Pic assembler öğrenebileceğiniz bir kaynak edinin, örneğin: http://www.altaskitap.com/PIC_kitap_84.htm
Ayrıca Proteus-isis yazılımını edinir ve öğrenirseniz ilk çalışmalarınızı isis'te simüle edebilirsiniz.
Veya bir breadboard, bir-iki pic mcu, birkaç da basit komponent edinerek de ilk basit deneylerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ayrıca programlayıcı devre de satın almanız ya da elinizden geliyorsa kendiniz yapmanız gerekli. Forumda çeşitli programlayıcı projeleri var.

Assembler ile başlamanız bence uygun olur. Önce microchip'in sitesinden MPLAB_IDE_v8'i indirin. Pic assembler öğrenebileceğiniz bir kaynak edinin, örneğin: ALTAŞ YAYINCILIK VE ELEKTRONİK
Ayrıca Proteus-isis yazılımını edinir ve öğrenirseniz ilk çalışmalarınızı isis'te simüle edebilirsiniz.
Veya bir breadboard, bir-iki pic mcu, birkaç da basit komponent edinerek de ilk basit deneylerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ayrıca programlayıcı devre de satın almanız ya da elinizden geliyorsa kendiniz yapmanız gerekli. Forumda çeşitli programlayıcı projeleri var.

teşekkürler

bu programların kullanılmasını anlatabilirseniz makbule geçer

arkadaşlar iyi güzel programları koymuşsunuz da crackları yok mu bunların? kısıtlı bunlar.30 kullanımlık ve her biri 2şer saatlik. sevabınıza koyuverin şunların kırığını ltf.

elektronik devre tasarlıcamda,bana 16f84a içinde olan pic programa linki yazabilir mi

Bu program win7 ve win8 de çalışıyor. programı kurduktan sonra , programın çalışan picsimulatoride.exe dosyasına sağ tıklayıp , properties e girip compatibility modudu (uyumluluk) xp sp 3 e getirip okeyleyin. Sonra programı çalıştırırken , yine sağ tıklayıp, "Run as administrator" olarak çalıştırın. Sorun yok... gayet güzel çalışıyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri