pic programlama öğrenmek istiyorum tavsiye yardım

smhyldz

Üye
merhaba arkadaslar mekatronık muh. öğrencisiyim pic programlama ogrenmek istiyorum kitabıyla birlikte bu seti http://www.robotistan.com/PIC-Super-Baslangic-Seti,PR-1298.html almayı dusunuyorum programlama cihazı olarak ise pickit 2 onermis site fakat pahallı geldi bana kocaelideyim suan elektronikçileri aradım bir kaç tane normal pic programlama cihazı var diyorlar pickit2 ile farkı yok diyorlar 50 tl fıyatıda ne dersiniz alym mı set ve cıhazı... şimdiden çok teşekkürler...

yanlız sizin önerdiğiniz setin kitabı yeterli midir sizce

Niye pic, arm işlemciler varken

onun nedeninide tam olarak bilmiyorum gömülü sistemler hakkında bilgi sahibi olmak istedim okulda ogrendiğim c ve c++ ' ı uygulayabileceğim ve ilerde işime yarayacak bir şey olabilir diye düşündüm sizin tavsiyeniz nedir

Ben mcu(mikrokontrolör) programlamıyorum. Ama çevremde, forumlarda, arm işlemci mimarisi popüler ve genelde arm tercih ediliyor.
Bu forumda da arm kullanan vardır. Onlar cevap verse daha iyi olur

Ben mcu(mikrokontrolör) programlamıyorum. Ama çevremde, forumlarda, arm işlemci mimarisi popüler ve genelde arm tercih ediliyor.
Bu forumda da arm kullanan vardır. Onlar cevap verse daha iyi olur

konu ile bilgisi olan bir arkadaş cevaplar belkii

..kocaelideyim...
Bir vasıtaya binip Kandıra ya gidiyorsun.
Şu adresteki >> ExpKits <<< kişiyi bulup benim selamımı söylüyorsun.
Gerisi orada hal olur .

Şuradaki kitapları inceliyorsun >>> https://www.altaskitap.com/ALTAS-Yayinevi-Kitaplari,LA_241-2.html#labels=241-2 <<< ve
CCS C ile pic programlama alıyorsun .
Hem kolay başlangıç yapıyorsun hem de bolca hazır uygulama fırsatın oluyor .

Robotcular için günümüzde hazır ve pratik uygulamalar için arduino gözde .
Onu da inceleyip öğreniyorsun ve ön bilgilerden sonra kit küt falan almaya başlıyorsun.

Mekatronikciler elektroniği es geçer ve bir kaç program yazıp LCD de bir şeyler görünce kendilerini elektronikçi sanırlar.
Böyle bir hataya düşme kolayı seçme ve işin temel teorilerini öğren matematiği kesin ön planda tut öğren.

Bir müddet sonra kendi yolunu kendin çizersin , seçtiğin alanda hangisi ne işine yarayacak zaten öğrenmiş olursun ve bize ihtiyacın kalmaz hatta belki sende öğretirsin.

Yani sadece benim önerilerim böyle..

Bir vasıtaya binip Kandıra ya gidiyorsun.
Şu adresteki >> ExpKits <<< kişiyi bulup benim selamımı söylüyorsun.
Gerisi orada hal olur .

Şuradaki kitapları inceliyorsun >>> https://www.altaskitap.com/ALTAS-Yayinevi-Kitaplari,LA_241-2.html#labels=241-2 <<< ve
CCS C ile pic programlama alıyorsun .
Hem kolay başlangıç yapıyorsun hem de bolca hazır uygulama fırsatın oluyor .

Robotcular için günümüzde hazır ve pratik uygulamalar için arduino gözde .
Onu da inceleyip öğreniyorsun ve ön bilgilerden sonra kit küt falan almaya başlıyorsun.

Mekatronikciler elektroniği es geçer ve bir kaç program yazıp LCD de bir şeyler görünce kendilerini elektronikçi sanırlar.
Böyle bir hataya düşme kolayı seçme ve işin temel teorilerini öğren matematiği kesin ön planda tut öğren.

Bir müddet sonra kendi yolunu kendin çizersin , seçtiğin alanda hangisi ne işine yarayacak zaten öğrenmiş olursun ve bize ihtiyacın kalmaz hatta belki sende öğretirsin.

Yani sadece benim önerilerim böyle..

çok teşekkürler hepsini dikkate alacağım :)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri