pic programlama öğrenme

selimomala

Üye
Arkadaşlar herkese kolay gelsin ben projemden dolayı pic öğrenmem gerekiyor ama nasıl ve nerde öğrenmem gerketiği hakkında pek bir bilgi sahibi değilim bu konuda bilgili arkadaşlardan rica ediyorum pic öğrenebilmem için nasıl şe başlamalıyım kendimmi evde kitaptan calışıyım yoksa kursa gideyimmi ve varsa bildiğiniz yararlanabileceğim kurs yerleri varmı istanbul ve kocaeli tercihlerim yardımcı olursanız cok memnun olucam

Merhaba. Pic programlama üzerine benim hazırladığım interkatif cd'li pic eğitim seti var. Hiçbir kursa gitmeden yüzlerce milyon harcamadan, evde kendi kendinize pic programlamayı öğrenebilirsiniz. Üstelik pic programlarını parsic ile plc programlar gibi yapabilirsin. Eğitim cd'mde 60 adet uygulamalı örnek verilmiştir. Bu örnekler ile size kendi edindiğim birçok tecrübeyide aktarıyorum. Daha detaylı bilgi için www.kolaypic.com'a bakabilirsin.

ayhani kardeş sorumu aldın mı acaba
parsic te lcd ayak baglantıları nı anlayamadım yardım edermisin

bende pic programlamayı jal la öğrendim gercekten temeli öğrenmek için çok güzel jal ı öğrenirsen diğer pic derleyicilerinide kolay anlayabilirsin jal hem üçretsiz hende kolay bir dil https://www.hepsiburada.com/jal-ile-pic-programlama-p-HBV0000011J3N adresinden veya başşka yerlerde kitabı temin ederk calışmaya başlayabilirsin kitapla birlikte cd veriyorlar cd de butun örnekler var aynı zamanda forumdan proteus programınıda indirirsen simulasyonla uygulama yapa imkanıda bulabilirsin

Sen donanımsal bağlantıyımı soruyorsun. Eğer devrede nasıl bağlanacağını merak ediyorsan Parsic'in help dosyasına girersen orada lcd displayin nasıl bağlanacağını gösteriyor.

evet donanımsal bağlantıyı proteuse ta bi türlü saglayamadım

Parsic ile pic programlıyorsan neden birde proteusla simüle ediyorsunki zaten parsic anında kendi simülasyonunu yapıyor. Parsic'i parsic yapan en önemli özelliği zaten anında simülasyon yapması. Simülasyonda çalışıyorsa gerçektede yüzde yüz çalışır. Onun için ben pcb çizimlerimde proteus yerine Eagle kulanıyorum.

Eğer illaki ben hex dosyasını proteusta deneyeceğim diyorsan aşağıdaki hususa dikkat et(ben denemedim)
Parsicte hazırlanan hexi proteus ile denemek için aşağıdaki değişikliği yapınız.
Parsic Programıyla oluşturulan ASM Dosyasında __IDLOCS H'0100' adres atıyor bu adres özel bir registerdir.bu registere programcı kişisel bilgiler yazabilir PRETEUS Bu adresi tanımıyor. __IDLOCS H'0100' silip MPLAP da tekrar derlenip hex dosyası PRETEUS da çizilen devrede PiC' e yüknenince çalışmaya başlıyor

Ayhani hocam öncelikle verdiğin bilgiler için çok teşekkürler gerçekten çok faydalı bilgiler + pop benden sana iyi çalışmalar

Sayın yöneticim Görkem teşekkür ederim :-[

ayhani kardeş sagol alakan için.parsicte pwm ile ilgili nasıl bir örnekle yardımcı olabilirsin.duty cycle 0 ile 100 arası ayarlanacak frekans mesela 100 hz olacak.bunun için özel bir komut varmı.teşekkürler.
kolay gelsin...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,872
Kullanıcılar
449,466
Son üye
Only Black

Yeni konular

Geri