Pic ile trifaze ac motor sürücü kullanılabilir mi?

nanit

Üye
4kvlık bir motordan tahrik alan bir sistem var elimde onun motor sürücüsünü pic ile rampalama yapmak istiyorum bunu nasıl yaparım internette hep 3 adet half bridge ile asenkron motor kullanımı ile ilgili birşeyler var ben sürücüyü hazır alıp bunu kendi sistemime entegre edicem sürücü 1200 tl yakmamam lazım :D anahtar kelimeleri bile verseniz yeter araştırmam için

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ac motor hız konrol cihazımı yapmakistiyorsunuz.

Belki dimmer kullanarak daha basit ve ucuzca yapabilirsiniz. Fakat 3 fazlı dimmer daha önce duymadım.

Belki dimmer kullanarak daha basit ve ucuzca yapabilirsiniz. Fakat 3 fazlı dimmer daha önce duymadım.
dimerler monofaz için kullanıyor zaten tek yarıiletken kontrollü bir devre dimer o işe yaramaz bana trifaz lazım

ben ayrıca daha ucuza bir devre degil trifaz sürücüleri pic veya bir kontrolör ile nasıl kullanabileceğimi araştırıyorum

Merhabalar.

Bir çok sürücünün içerisinde rampa ayarları bulunmaktadır. Misal,

verilen sğre içerisinde 0 hz den programlanılan frekansa çık diye ve aynı şekilde duruşlarda da programlanan frekanstan sıfıra doğru şu sürede dur diye cihaz içindeki parametrelerden ayar yapabilirsiniz. Bunun için dışarıdan herhangi bir ekstra işlemci bağlamanıza gerek kalmaz.

Yine sürücülerde harici bağlantı için açık yada kapalı kontak kullanımları 0 - 10 volt terminalleri bulunmaktadır. Dışarıdan pic e yazacağınız program ve bu çıkış - girişlere uygulayacağınız bilgiyle de sürücüye komut verebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri