Pic ile Seri Port Kontrolu Projesi Buyrun...

Arkadaşlar sizler ile bu projemi paylaşmak istedim umarım ilgilenen arkadaşların işlerinde yardımcı olur...

Ekli dosyalar

• en basit hali ile seri port.rar
    106.4 KB · Görüntüleme: 188
kardeş bunu nasıl calıstırıcam bıraz acarsan sevırım

Kardeşim iki şekilde çalıştırabilirsin
1.şekil: Klasörün içinde SERİ PORT exe dosyası var onu açarsan çalıştırırsın fakat exe dosyasından çalıştıracak oldunmu mscomm32.ocx dosyası da exe dosyası ile aynı klasörde olması gerekiyor.
2.şekil ise visual basic programı aracılığı ile açarsın ki bu da değişiklikler yapma olasılığı sağlar visual basic ile açınca F5 tuşuna bastığında program çalışır hale gelir
Elinde visual basic yok ise o klasörün içinde word dosyasını incelemeni tavsiye ederim yine takılırsan haber ver daha farklı yönden anlatayım...

sonunda bitirmişsin helal olsun kardeşim
emeğine sağlık nice projelere

Forumlarda paylaşım güzeldir paylaşılan bilginin her zaman artacağına inanıyorum kimisi yardım eder kimisi yardım alır Alandan da Verenden de Allah razı olsun Emeği geçenlere sonsun teşekürlerimle ;D

slm has_artvinli kardeş proje eklersen sevinirim birde sen vb ile plc haberleşmesi ile igileniyordun sanırım haberleşme işni hallettin mi bilgi veririsen sevinirim

ekler zamanla siliniyormu?..bi türlü anlayamadım..bir çok konuda ekte ki devre veya ekte yazıyor ama ekte bişey yok ..

Eklenti yenilendi.İlk mesaja tekrar bakınız.
Sitenin alt yapısı değiştiği için eklentideki dosyalar bazen görükmüyor bize bildirirseniz düzeltiriz.

arkadaslar benimde siz uzmanlara bir sorum olacaktı.eger yardım edebilriseniz cok sevinrim.
bir bilgisayardan diğer bilgisayarın seri portuna nasıl ulaşabilriz.diger pc ucunda pic seti olucak.
sadce seri porta ulasabilsek yeterli sonuç elde ederiz aslıdna cunku amac iki pc arasıda bu sekilde baglantı kurup mudahele etmek..

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri