pic ile led kontrol

ogzcndyr

Üye
Merhaba kk ailesi, dönem ödevim var ödevi buldum yine bu siteden devreyi yapan kişiye özel mesaj ile döndüm ancak daha cevap alamadım. Şu devre ile ilgili birkaç sorum olacak: Seri porttan 628 ile10 adet kontrol

1-)Ben bu devreyi direk usb to ttl çevirici ile çalıştırabilir miyim?
2-)uç 628den çıkış veriyor yazılmış ne demek istendiğini tam anlayamadım?
3-)Pice 5v besleme gerekmiyor mu? İsiste bu beslemeyi göremedim ancak devre çalışıyor. Ben kendim isiste çizdim aynısını programı attım ama benim çizdiğim nedense çalışmadı sebebi ne olabilir?
4-)Bunu baskı devreye yaptıktan sonra pcye bağlayınca devreyi bilgisayardan hangi program ile yönetebiliriz?

Benim çizdiğim devre: https://i.kontrolkalemi.com/1/P375dO.jpg (İsiste çalışmıyor)
Devre sahibinin çizdiği: https://i.kontrolkalemi.com/1/PvZ9a.jpg (İsiste çalışıyor)

(Aynı hex dosyalarını atmamam rağmen çalışmadı? Bu konuda yeniyim eka proje ödevim olduğundan bu konuya giriştim bu devreyi yapmam lazım eksikleri ne anlayamadım? Elinizde bunun gibi alternatifler varsa verirseniz çok memnun olurum.)

1. Çalıştırabilirsin
2. Anlaşılmıyor ama önemli bir şey değil gibi
3. 5 volt gerekiyor tabiki ama isis bunu otomatik bağlıyor ve göstermiyor. İstersen gösterebilir de. Seninki şundan çalışmaz, seri port hızı yanlış ayarlanmış olabilir. 9600-1200-2400 vs vs. olmadı hepsini dene.
4. Hyperterminal veya seri porta yazan herhangi bir terminal programı veya visual basic vs vs ile kendin yapabilirsin

1. Çalıştırabilirsin
2. Anlaşılmıyor ama önemli bir şey değil gibi
3. 5 volt gerekiyor tabiki ama isis bunu otomatik bağlıyor ve göstermiyor. İstersen gösterebilir de. Seninki şundan çalışmaz, seri port hızı yanlış ayarlanmış olabilir. 9600-1200-2400 vs vs. olmadı hepsini dene.
4. Hyperterminal veya seri porta yazan herhangi bir terminal programı veya visual basic vs vs ile kendin yapabilirsin

Hocam cok sagol kafamdaki soru isaretleri kayboldu. Seri port hizini ayarlamayi bilmiyorum eve gidince bakicam ona. Program olarak hyperterminali kullanicam. Diyelim ben bunun baski devresni yaptim peki beslemeyi nereye baglicam picte

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,913
Son üye
Sadullahfahri

Yeni konular

Geri