Philips55 ekran crt tv standbye yanip sonuyor

Ssforum ustam 21gx1760 sase. O da anubis s şase kullanilmis. Arizali kond degistirdim. Digerini de degistiririm. O sorun degil. Dik kart ne ise yariyor acaba? Kontrol karti mi?

Ssforum ustam 21gx1760 sase. O da anubis s şase kullanilmis. Arizali kond degistirdim. Digerini de degistiririm. O sorun degil. Dik kart ne ise yariyor acaba? Kontrol karti mi?
Dik olan modül SMPS devresinde osilatör ve sürücü görevi yapıyor mosfeti anahtarlamak için.(UC3842 entegre devre vs),

Dik olan modül SMPS devresinde osilatör ve sürücü görevi yapıyor mosfeti anahtarlamak için.(UC3842 entegre devre vs),
Kondansitor icin kapasitemetre aldim. Kapasitemetre kondansitor saglamligina son noktayi koyar mi hala supheli konumda kalir mi?

Kondansitor icin kapasitemetre aldim. Kapasitemetre kondansitor saglamligina son noktayi koyar mi hala supheli konumda kalir mi?
Güvenebilirsiniz.Tabi sağlam ve bozuk kod.ler üzerinde pratik yapmak gerekir.Yüksek voltaj devrelerindeki bazı kapasitörler sağlam değer gösterdikleri halde çalışma esnasında sorun yaratabiliyorlar.

Güvenebilirsiniz.Tabi sağlam ve bozuk kod.ler üzerinde pratik yapmak gerekir.Yüksek voltaj devrelerindeki bazı kapasitörler sağlam değer gösterdikleri halde çalışma esnasında sorun yaratabiliyorlar.
Bir de ustam Devreyi seliliozik tinerle temizlemem ragmen bircok yerinde siyah kalintilar kaldi. Bunlardan nasil.kurtulabilirz? Sert dis fircasi tinerle temizleyerek mi?

Bir de ustam Devreyi seliliozik tinerle temizlemem ragmen bircok yerinde siyah kalintilar kaldi. Bunlardan nasil.kurtulabilirz? Sert dis fircasi tinerle temizleyerek mi?
Eski şaseleri sert fırça ve tiner ile fırçalamak soğuk lehime neden olabileceği için sakıncalıdır.Yumuşak fırça kullanın.İletken olmadıkları için bazı kalıntılar kalsada önemli değildir.Tiner temizlğinden sonra en az 10-15 dk beklenmelidir.Lehimleme,parça sökme ve temizleme işlemlerinden önce Başta büyük değerli Elk.kon.ler olmak üzere dejarj edilmelidir.

Kazısan dahi içine işlemiş %100 çıkmaz, ama yüzeysel temizlik adına hafif kazıma zımparalama yapabilirsin.

Şemayı inceledim. Bobin 5531 den 95 v çıkması lazım.

Şemayı inceledim. Bobin 5531 den 95 v çıkması lazım.
Bobin kavrulmuş olabilir.Kısa devre ederekte cihaz çalışır.Siz önceki mesajımda yazdığm 7219 (BC338 TR) ile ilave olarak SMPS devresinde 2506 kodlu 47 mf/25 v ile 2516 kodlu 4,7mf/50 v elk kond.ölçün veya değişin.Kolay gelsin.

Bobin kavrulmuş olabilir.Kısa devre ederekte cihaz çalışır.Siz önceki mesajımda yazdığm 7219 (BC338 TR) ile ilave olarak SMPS devresinde 2506 kodlu 47 mf/25 v ile 2516 kodlu 4,7mf/50 v elk kond.ölçün veya değişin.Kolay gelsin.
Ustam bahsettiğiniz kondansitörler kutupsuz. Bu arada 7219 nerede ustam. Şaseler mi karıştı acaba? Benim şase aşağıda.

Ekran alıntısı aşağıda. Bahsettiginiz numaralardaki Kondansitörler kırmızı dairenin içinde.

Ekli dosyalar

• besleme.PNG
    besleme.PNG
    84.6 KB · Görüntüleme: 16
  • anubiss-sema.pdf
    578 KB · Görüntüleme: 3

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye