Philips crt monitor goruntu gelmiyor.

Merhaba.monitorde ilk basta hic isik yoktu.actim ve ici agzina kadar pislik dolu.ve sigorta atmisti.sigortayi yeniledim ve karti olcerek sigortayi attirabilecek bir parca aradim ama bulamadim.buyuk ihtimal isidan dolayi atti cunku toz tum hava bosluklarini tikamis.enerji verdim isik yandi cit seside geldi fakat ekran yok.no signal yazisi cikmiyor.bazi monitorlerde cikmadigi icin pc ye taktim yine yok.isik stand by da sari yanmasi lazim ama sari yanmiyor direk yesil yaniyor.tekrar soktum beslemedeki ve eht tarafindaki kondansatorleri degistirdim yine ayni mosfetler saglam.sorun ne olabilir ?

Merhaba.monitorde ilk basta hic isik yoktu.actim ve ici agzina kadar pislik dolu.ve sigorta atmisti.sigortayi yeniledim ve karti olcerek sigortayi attirabilecek bir parca aradim ama bulamadim.buyuk ihtimal isidan dolayi atti cunku toz tum hava bosluklarini tikamis.enerji verdim isik yandi cit seside geldi fakat ekran yok.no signal yazisi cikmiyor.bazi monitorlerde cikmadigi icin pc ye taktim yine yok.isik stand by da sari yanmasi lazim ama sari yanmiyor direk yesil yaniyor.tekrar soktum beslemedeki ve eht tarafindaki kondansatorleri degistirdim yine ayni mosfetler saglam.sorun ne olabilir ?
Tüp flamanı yanıyor mu.?EHT trafosundan yüksek voltaj sürekli çıkıyor mu ? veya ilk açınca kısa süreli gelip kesiliyor mu.?Cihazda temizlik esnasında kopan kablo veya ayağı kopan eleman olabilir.PCB üzerinde belirtilen voltajları ölçme ve modeli ile birlikte resim gönderme imkanınız var ise daha sağlıklı öneride bulunulabilir.Kolay gelsin.

eht çalışmazsa ses de olmaz ama flaman ısınmazsa ses olur görüntü olmaz vadesi dolmuş para harcama ona.

Flaman yaniyor eht de voltaj geliyor yine goruntu yok.anlasilan sorun buyuk.ugrasmaya degmeyecek sanirim.ilginiz icin tesekkurler.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,605
Son üye
osaricicek

Yeni konular

Geri