Pc siyah ekranda donuyor.... YARDIM Lütfen

PC HP compaQ marka ve 2011 yılından beri kullanılan bir pc model:presairo CQ56 . bu sorun yeni yeni olmaya başladı .ben CSO oynarken bir anda siyah ekranda kalıyor ve aynı ses gelmeye devam ediyor.....
Ctrl+alt+delete yapıp oyunu kapatıyorum...Ama oyunu 10 dk oynayabiliyorum sadece hemen gidiyor... lütfen yardım

içi toz dolup sogutmayı engelleyen bir durum olabilir, heatsink ler kurumuş olabilir, ekran kartı driverinide güncelleyebilirsen iyi olur

PC HP compaQ marka ve 2011 yılından beri kullanılan bir pc model:presairo CQ56 . bu sorun yeni yeni olmaya başladı .ben CSO oynarken bir anda siyah ekranda kalıyor ve aynı ses gelmeye devam ediyor.....
Ctrl+alt+delete yapıp oyunu kapatıyorum...Ama oyunu 10 dk oynayabiliyorum sadece hemen gidiyor... lütfen yardım

Merhaba.sadece 10 dk. oynandığına göre ne oluyorsa bu son 10 dk. içinde de oluyor demektir.Pc'nizin laptop olması,yeterli iç temizliğinin ve bakımının yapılmamasında grafik işlemlerdeki aşırı zorlanımlarda,işlemci (CPU) ve ekran kartı işlemcisini (GPU) çok daha fazla etkileyecektir.Bakım kriterlerine tam olarak da uyulduğu halde bu sorun yine oluyorsa,havaların 36-38 derecelerde de seyrettiği bu sıcak yaz günlerinde laptop soğutucusu (Altlık olarak 5 volt dc. ile usb'den (Usb 2.0 veya usb 3.0'dan) dc. akımı alarak çalışan soğutma fanlı özel aparatını) özellikle oyun oynarken tavsiye edebilirim.

Speecy gibi pc bileşenlerini test edebilen bu türden uygun programları kullanarak en başta cpu,ekran kartı,hdd ve sistem sıcaklığını test edip ilk açılışta bu değerlerin çok yüksek olup olmadığına da bakın.Cpu aşırı yüksekse (50-55 derecenin çok üstü) termal macun değişimi,sistem sıcaklığı,hdd,ekran kartı aşırı yüksekse iç temizliği yapılarak tozlarından temizlenmesi de gerekir.

Pc'nin daha rahat çalışabilmesi için gereken çalışma performansını, hem işlemci (CPU) hem de ekran kartı işlemcisi (GPU) için normal havalardaki normal hava şartları lehine de getirmeye çalışır.Muhtemelen de aşırı ısınma ve bu ısınmadan kaynaklı bu türden sistem aksaklıklarında (Donanım olarak da başka bir iç sorunu da hiç bulunmuyorsa) mutlaka derdinize derman olacaktır,merak etmeyin.Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri