parsic programı ile voltmetre yapan varsa lütfen ekleyebilir mi

arkadaslar parsic programını kullanmaya yeni basladım entekrenin analog girişine uygulanan voltajı nasıl okutmalıyım analog giriş hangi formul

DAT yazan komut ADC komutudur.

ustam bir acıklayıcı örnek dosya (pic dosyası) ekleyebilirmisin

Değerli arkadaşım işte parsic te yapılmış lcd voltmetre ve isis dosyası kolay gelsin. :p

Ekli dosyalar

• PARSIC VOLT.rar
    65.7 KB · Görüntüleme: 495
ilgine tskler birgün bende senin işine yardımcı olurum insallah tesekkurler

murat eline saglık.muzaffer usta sende kusura kalma yeterince vaktim olmadıgı için ilgilenemedim..

ustam bu devre 5 volta kadar ölcüm yapabiliyor birde bu devrede 24volt ölcmek istedigimiz de devreye direnc ve zener diyotlamı degerini bölmemiz mi gerekiyo.16f628 kullanmak istiyorum (RA.0) pini ile mi ölcmeliyim pic dosyasında bu uc nasıl belirtebilirim tskler.

ustam bu devre 5 volta kadar ölcüm yapabiliyor birde bu devrede 24volt ölcmek istedigimiz de devreye direnc ve zener diyotlamı degerini bölmemiz mi gerekiyo.16f628 kullanmak istiyorum (RA.0) pini ile mi ölcmeliyim pic dosyasında bu uc nasıl belirtebilirim tskler.

S.a.
analog ölçüm için 16f628 kullanamazsın bunun için anaalog girişli picler kullanman gerekir. 16f87x serisi picleri seçmen gerekir.0-24v işi için bir çalışmam olmadı ama 0-10 v analog giriş için opamplı çalışmam oldu sadece. PC ye bakıp yayınlarım ona göre sizde değişiklik yaparsınız. Bu yaptığım devre ve parsic program 16f877 ye göre. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
ADC0-RA.0
ADC1-RA.1
ADC2-RA.2
ADC3-RA.3
ADC4-RA.5
dat Objesine sağ tıklayıp ADC0 yazarsan RA.0 yönlendirmiş olursun!

Son düzenleme:
16f877A
Adsız.png

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler