parsıc termometre; çok salınım yapıyor.

herkeze merhabalar.
lm 35 ve pıc877a ile parsıcde bir termometre yaptım. fakat lcd deki dereceyi gösteren rakam çok salınıyor, yani habire değişip duruyor, bir yukarı bir aşşağı.
bir türlü çözemedim.
salınım lm35 den giren veride başlıyor, salınımı durdurmak için, lm35 gelen veriyi
20 ye bölüyorum, salınımı hallediyoruz bu seferde lcd gözüken derece kalıbrasyonunu bozuluyor.
yani dün sabahtan beri uğraşıyorum böl topla çarp çıkart. bir türlü işin içinden çıkamadım.
yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

arkadaşım yaptıgın termometreden benimde yapmam lazım devreni baskısısını pic kodunu hex. kodlarını paylasabilirmisin teşekkür ederim.

sn spiritevil yarım saattır dosyayı eklemeye uğraşıyorum beceremedim. dereceyi dogru göstermiyor, DAT elemanından sonra matematık işlemleri ile kalıbrasyon yapmak gerek onu yapamadım.

Ben konuna yardımcı olamayacağım ama benimde bir problemim var parsicde 5 modlu zaman rölesi yaptım herşey tamam ancak zaman seti ve mod set değerini eeproma yazdıramıyorum yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

yaptığın devrede adc okumasında ortalama alman gerekli yoksa anlık okuma yaparsan çok fazla salınım yapar

hocam parsic te hazırlamış olduğum devreyi incelemek için bana da gönderebilir misin ben de aynı devreden yapmaya çalışıyorum da bana da örnek olsun

salınım için multiplexer kullan her 500ms yede okuduğu değeri ekrana yansıt böyle halledebilirsin multiplexer ların üzerinde dur sorunu çözersin

--------------------------------------------------------------------------

epprom a yazdırmak için parsic in examples dosyalarına bak orda örnekler var anlayacaksındır

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri