Park yeri tartışması

maalesef sami ye katılıyorum. siz yerel esnafı hakem heyetine bile şikayet edemezsiniz bu işler ahbap çavuş ilişkisi ile yürüyor. zabıtaya gitsen muhattap bulamayacaksın öyleki daireden çıkana kadar esnafa ispiyonlanacaksın, polise gitsen HADİ HEMŞERİM BENİ MEŞGUL ETME diyecek. adamla dalaşsan arabanı yakar , siz en iyisi boşverin siz doğru durun eğri belasını bulur

Önemli olan insanlarla iyi geçinmek ne kadar dik kafa oldun o kadar huzursuzluk seni bulur adamın dükkanına git arada sırada birşeyler iç adama iyi bir müşteri ol arkadaşlarına arada bir orada çay şöyle sonra adama nazım geçer adam arabayı bıdaha park etme filan demez en azından biraz daha kibar olur göz yumar bu bizden der dene bence

eyvallah ama bende öyle geçimsiz huzursuzluk çıkaran bir adam değilim her zaman yapıcı olmuşumdur bu gibi şeylerde....
bu saatten sonra ne onun dükkanın önüne park yapar o adamla tartışırım neden dükkanına gider çay içer selam veririm... Allah bin kere belasını versin....

maalesef sami ye katılıyorum. siz yerel esnafı hakem heyetine bile şikayet edemezsiniz bu işler ahbap çavuş ilişkisi ile yürüyor. zabıtaya gitsen muhattap bulamayacaksın öyleki daireden çıkana kadar esnafa ispiyonlanacaksın, polise gitsen HADİ HEMŞERİM BENİ MEŞGUL ETME diyecek. adamla dalaşsan arabanı yakar , siz en iyisi boşverin siz doğru durun eğri belasını bulur

aynen haklısınız valla ... İşte adaletin bumu dünya....

merhaba arkadaşlar yaklaşık 40 dk önce park meselesi yüzünden bir esnafla tartıştım.
oturduğumuz semt ve civarında park yeri biraz sıkıntılı evimizin civarında ki bir çay ocağı sahibi dükkanın önüne büyük 2 adet duba koyuyor ondan başka kimse park yapmasın diye pazar akşamaı orası boştu bende yer olmadığı için mecbur oraya park ettim akşama kadar orda kaldı arabamız akşam sakin olunca ordan alıp başka yere park ettim az önce adamla karşılaştık bir daha arabanı buraya koyma dedi niye dedim tapulu malın mı ? yok efendim ben buraya vergi veriyorum bizi o gün perişan ettin şöyledir böyledir adamla birbirimize girmemize ramak kaldı sonra iyi dedim etrafını çvir o zaman dedim gittim. ama canım çok sıkıldı böyle bir şey var mı arkadaşlar her dükkanı olan kapısının önünü parsellerse bırak araba park etmeyi kimse yolda yürüyemez polise şikayet edecem adamı acaba siz ne diyorsunuz bu konuda ????

Merhaba

Hayırlı cumalar .
Sağlıklı bir yaşam hayırlı işler .

Kendi tapusu olmayan yere duba koyamaz .
Gerçek olay :
Belediye istimlak ( kamulaştırma ) yapmadan yolu yapmış , yolu tapu sahibi kapadı , 1 gün yol kapalı kaldı
1 gün sonra belediye ile anlaştılar . ( Polislerde başında bekledi yolun, kendisi de yola masa sandalye koydu , ve tel çekti ( işlek ana yol ) arkadaşları ile yolda çay içtiler . ( resmi kurumlar hiç bir şey yapamadı )

Vergi ödüyoruz derken, bazı belediyeler dükkan önüne mal koyanlardan işgaliye bedeli keserler .
sana yolu kapa diye değil .

Araba çektiniz yer , park yapılmaz yerse çekmiş iseniz suçlu sizsiniz .

Bu durum tartışmalı konulardandır .
Elbet kanunu vardır .
Bimere danışın .
https://www.bimer.gov.tr/

Kolay Gelsin . Sağlıcakla Kalın .

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54