paratoner tesisimiz hatalimi

vecivicivokke

"Elenktirink elaktirinik olurmu onsuz evlilink? "
Yönetici
Yönetici
Arkadaslar merhaba. Bugun fark ettim sizlere danismak istiyorum. Paratoner inislerimiz fabrika profiline metal kelepce ile tutturulmus. Bu bakirlarin hic bir metal e temas etmeden topraga ulasmasi gerekmezmi ? ayrıca bizim fabrika catısında duvarında beton yok. 3 metrelik paratoner borusu çelik çatı demirlerine kaynatılmış. bu da hatalı değilmidir ?

A7PJmX.jpg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
dikkatiniz önemli.
ancak ben paratonerin direnç değeri 5 ohm altı ise. ag ve zayıf akım panolarınızda Parafudr var ise ve son olarak bütün topraklama tesisatı gibi temel topraklamaya bağlı ise
sorun olmayacağı kanaatindeyim.

kumpas ile ölçtüm 9 mm geliyor. direnç ölçümünü yaptım 1 ohm civarı çıkıyor. parafudr umuz yok.

paratoner i temel topraklamasınamı bağlayacağız ? tamamen bağımsız olması gerekmezmi ?

paratoner i temel topraklamasınamı bağlayacağız ? tamamen bağımsız olması gerekmezmi ?
temel topraklamasına bağlayacaksınız. yoksa daha büyük problemler sizi bekliyor olacaktır.
direnç ölçümünü yaptım 1 ohm civarı çıkıyor
toprak megeri ile ölçüm yapmalısınız. adım gerilimi methodu ile.
parafudr umuz yok.
temin etmeniz sistemizdeki kartların güvenliği açısından önemli

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,178
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri