paralel 34,5 kv hatları

gyggy

Üye
sahada yapılacak olan og hattımıza paralel daha önce çekilmiş bir og hattı var. iki hat arasındaki yataydaki mesafe ne olmalıdır? projelendirme aşamasında bu mesafeyi belirtmelimiyiz? bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim...

şididen teşekkür ederim...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kuvvetli akım tesisleri yönetmeliğinde bulabilirsin.

sahada yapılacak olan og hattımıza paralel daha önce çekilmiş bir og hattı var. iki hat arasındaki yataydaki mesafe ne olmalıdır? projelendirme aşamasında bu mesafeyi belirtmelimiyiz? bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim...

Yatay ve düşey güvenlik mesafeleri, ortamın durumuna göre değişmektedir. Bir karayolu üzerinde, demir yolu üzerinde veya daha farklı durumlara göre belirlenmiştir. Mesafe bilgileri EMO ajandasının son kısmındaki bilgiler içerisinde yer almaktadır.

Kendi bildiğiniz gibi OG hatları çekemezsiniz. Bunun için bu işi bilen yetkili mühendislerle bulunduğunuz yerdeki TEDAŞ veya ilgili Kurumlara müracat ederek enerji müsadesi almanız gerekir. Onların vereceği enerji müsadesine göre OG hattı yapabilirsiniz. Onların gösterdiği yerden ve onların istediği şartlarda enerji alabilirsiniz. Bu işlemi bitirdiyseniz, yapacağınız hattın gerilimine göre kuvvetli akım tesisleri yönetmeliğinden faydalanmanız gerekecektir.

Arkadaşların yorumlarına katılıyorum.İlgili kurumların görüşü alınmalıdır.Yine de konuyu okuyanlar başka yerlerde araştırmadan önce fikir sahibi olsunlar diye bu mesafe en salınımlı durumdaki iz düşümüne göre 4 mt.dir.Bu mesafeler gerektiğinde yarı yarıya düşürülebilir ibareside var.Kaynak EMO ajandası

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri