Panasonic PLC upload sorunu

Merhaba ,
3 adet Çin malı üzerinde Panasonic FP-X serisi PLC olan makine var. PLC şifresini biliyorum. Yalnız programı çekmeye çalıştığımda program upload protection hatası alıyorum. Security bölümünde Enable upload protection seçili durumda bulunuyor. Bu seçimi kaldırdığımda devam etmem durumunda PLC içindeki programın silineceği uyarısı alıyorum. FPwin pro programı kullanıyorum. PLC de revizyon yapmam gerekiyor. Nasıl programı sorunsuz upload edebilirim?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
proğram yükleme hatası veriyo.Şifrenden eminmisin

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Birde proğram tam sürüm değilse de hata verebilir

Programda Upload program code and PLC configurtion seçeneğine bastığımda The PLC is upload protected uyarısı geliyor. Elimde yedek bir FP-X C60R PLC var. Bu PLC ye bende Çinliler gibi Enable upload protection seçenğini işaretledikten sonra program yüklüyorum ama şifre koymuyorum. Çinlillerin programında makine üzerinde de şifre yok, onlada da sadece Enable upload protection işaretli durumdadır. Sorun burada ortaya çıkıyor. Upload yapmaya çalışınca müsade etmiyor ve uyarı veriyor. Bu Enable upload protection seçeneğini kaldırınca da The program will erased diye uyarıyor ve PLc hafızasını silemeye çalışıyor. Kendi yaptığım programda şifre koymasam ve bu seçenek olunca upload yapamıyorum sorun nedir bilimiyorum?

Birde forum da panasonic destek isimli bir uye var onunka irtibata gec istersen

Merhaba

Arkadaşımızla özelden yazışıyorum. Sorunu hakkında bilgi vereyim.

Arkadaşımızın yurtdışından gelen plc programı Upload Protection koruması ile kapatılmış.

Enable upload protection işaretli olarak yüklenen programlarda upload yapamazsınız bu doğru.

Bu şekilde yüklenen bir programa, yüklenen program elinizde var ise online olarak bağlandıktan sonra müdahale edebilirsiniz.
Bunun dışında müdahale veya programı çekme şansınız ne yazık ki yok.

Bu korumayı kaldırmanın tek yolu plc programını komple silmekten geçer.(Arkadaşımıza verilen program silme uyarısı gibi)

İşin özü plc programını Çin lilerden almaktan başka şansı yok.

Tesekkurler panasonic destek

Panasonik destekteki arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,908
Son üye
EFZA

Yeni konular

Geri