Panasonic PLC öğrenmek istiyorum yeni başladım

ahmetmutlu

Üye
Arkadaşlar panasonic PLC hakkında yeni başlayanlar için lütfen destek yardım paylaşımlarınızı bekliyorum temel seviye sonrasında ileri seviye.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba

Panasonic plc nin eski bir Türkçe programlama kitabının pdf i bulunmaktadır.
İlk başlayanlar için faydası olur.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• NAISPLCKULLANIMVEPROGRAMLAMATR..rar
    2.2 MB · Görüntüleme: 264
slm arkadaşlar benim pir sorunum var pnasoniç plc fpwın pro proramı kullanıyorum ama bir türlü iç kontak yazamıyorum hata veriyor hata mesajını resimden pakabilirsiniz yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    18.9 KB · Görüntüleme: 55
Merhaba

Resimde gösterildiği gibi bir işlem yaptığınızda herhangi bir sorun olmamalı.
FPWINPRO versiyonunuz nedir.
6.414 en son versiyon dur.
Versiyon çok eski veya full olmayan bir versiyon olabilir mi?

teşekür ederim control fpwin pro 7 programını yükledim.elimde panasonic fpx c30td var usb ile haberleştirmeye çalışıyorum ama hata veriyor.ilk programı yazarken configirasyon ayarlarında hata yapıyorum galiba yardımcı olabilirmisiniz

Merhaba Hasankülte

Bilgisayarınızın aygıt yöneticisine girerek USB driver ın doğru kurulduğundan ve yeni bir Comport oluşturulduğundan emin olunuz.

Ayrıca ekteki dokümandan da faydalanabilirsiniz.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• FPWINPRO7 Yeni proje oluşturma ve plcye yükleme.pdf
    1.8 MB · Görüntüleme: 67
teşekkür ederim.iletişimi sağlandım.fpwınpro 7 ile ilgili dökuman bulabilirmiyim.

Merhaba

Ekte basit bir sunum dosyası bulabilirsiniz.
Bunun haricinde yapmak istediğiniz veya merak ettiğiniz hususlarda örnek programlar ile yardımcı olabilirim.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• Panasonic FPWinPro2015.rar
    1.7 MB · Görüntüleme: 67
easy builder de pass trogh sanal port olusturmaya çalışıyorum.izin vermiyor yardımcı olabilirmisiniz

Merhaba

Bu konu hakkında, HMI Sistemleri kısmına girerek veya Savior Otomasyon Teknik Destek bölümü arayarak yardım almalısınız. Bu kısımda sadece Panasonic ürünleri hakkında size yardımcı olabilirim.

Bir defaya mahsus HMI sorunuzun cevabını ekteki örnekte bulabilirsiniz.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• Pass-Through Ethernet.rar
    76.6 KB · Görüntüleme: 25

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular