Panasonic Hmi - Plc - Servo Soruları

Merhaba

Anlatmak istediğinizi şimdi daha iyi anladım.Konuyla ilgilenip en kısa sürede bilgi vermeye çalışcağım.

İyi çalışmalar

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba Panasonic Destek
Panasonic FP-X C60T model plc den program cekmek istiyorum. bunu hangi programla (fp wingr fp winpro) ve plc de hangi bağlantı yoluyla yapabilirim (usb rs232 ..) tesekkürler.

Merhaba

Program her iki editörümüz ile de çekilir.Her iki editörle çekerek hangisinde sağlıklı görüldüğünü inceleyebilirsiniz.
Eğer FPWINPRO ile yapılmış bir programı FPWINGR ile çekerseniz fonksiyon bloklarının açık ve karmaşık halini görürsünüz.Ama FPWINPRO ile çekerseniz fonksiyon ve foksiyon bloklarının doğru şekilde geldiğini görürsünüz.
PLC üzerinde 2 haberleşme portunun olduğu bir haberleşme kaseti var ise muhtemelen USB port ile programı çekemezsiniz.
Ama her halikarda Toolport (5 pinli soket) dan programı çekebilirsiniz.

İyi çalışmalar

Yardımınız için teşekkürler en kısa zamanda deneyip sonuçları paylaşacağım

merhaba. panasonic minas_a4 sürücülerinde genelde ayar yapmamız gereken parametreler hangileridir kısa bi özet yapabilir misiniz. biliyorum datasheette hepsi yazıyor ama servo motorlarla ilgilenmeye yeni başladığım için en önemli parametreler nelerdir yardımcı olrsanız sevinirim.

Merhaba

Seçmiş olduğunuz kontrol tipine göre, önemli parametreler farklılık göstermektedir.
Ben size kontrol tipini Pozisyon seçtiğinizde dikkat etmeniz gereken bir kaç parametreyi yazacağım.

Pr02: Kontrol Tipi Seçimi (Pozisyon,Velocity,Tork vb.)
Pr04: İleri geri limit siviçlerinin ayar parametresi, Default ta kapalıdır.
Pr40: Pals giriş tipinin seçilmesi(line driver veya Photocoupler) Bağlantı pin yerleri, seçime göre değişir.
Pr42: Pals giriş modunun seçimi (Pals direction, CW veya CCW vb.)
Pr4b: Pals bölen değeri (Burada yazılı olan pals, servonun 1 tur atması için verilmesi gereken palsi de ifade eder.)
Örn:pr4b default ta 10000 dir.Servo sürücüye 10000 pals gönderilirse servo 1 tur atar.
Bu parametre (4b) ile ilişkili Pr48,Pr4a da var ancak ilk aşamada acemiliğini atana katar bu parametreleri bilmene ve kullanmana
gerek olacağını sanmıyorum.Ziraa bir çok kişide kullanmaz.

İyi çalışmalar

merhabalar FP win GR programina ihtiyacim var sitenizde sanirim sorun var indirmeyi basaramadim
yardimci olurmusunuz sayin #Panosonic Destek

Merhaba

Aşağıdaki link i deneyebilirsiniz.

Kod:
ftp://www.ozdisan.com/PLC-PANASONIC/YAZILIMLAR/

Şifreleri özelden göndereceğim.

İyi çalışmalar

Merhaba

Özelden gerekli bilgileri gönderdim.

İyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular