PANASONIC DESTEK YARDIM LÜTFEN!

cabbar27

Üye
Vijeo Citec Scada Programı kullanmaya çalışıyorum.
Panasonic PLC ile RS232 İle haberleşme yapmak istiyorum fakat Bad IO Variables (yanlış tag) hatası Alıyorum nasıl yapabilirim yapan arkadaşlar varsa Bi Zahmet Çıkar yolun u söylesinler!!
Help Dosyasını inceledim Seri Port haberleşme yapılırken variable örnekleri vermiş ama aynısını yaptığım halde olmuyor Sürekli, aynı hatayı alıyorum
PLC modeli panasonic FP0 c16 Haberleşme Tipi RS232 newtocol Protokolü
Kullandığım scada Vijeo Citec Baud rate 115200 8 1 odd port ayarları!!
Acilen yardımlarınızı bekliyıorum!'
Önerebileceğiniz başka Scada Programı Varmı!! Çünki Dikkat ederseniz Omron Başlıbaşına Bir Cumhuriyet
E schneiderin Kendi SCadası Var . Siemensin Kendi Scadası var!! Ne Önerirsiniz Hocam!
SAYGILAR

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki FP0 serisi plc nin haberleşme hızını 115200 yapamazsın maksimum 19200 yapabilirsin, burada bir yanlışın var bunu düzelt.

2. olarak çok uzun zaman önce Vijeo Citect ile haberleşme yapmıştım ancak detayları hatırlayamıyorum.Yaptığımı programıda bulamadım, herhalde silmişim.

Sana önerebileceğim Halıcı Elektroniğin getirdiği Reliance scada programıdır.

Halıcı elektronik iyi bir Panasonic kullanıcısıdır.Bu sebepten sana scada ve plc arasında tam bir köprü yapabilir.Ayrıca fiyatlarıda gayet uygundur.

Halıcı ile görüşmeni tavsiye ederim.Vijeo Citect ile ilgili yapmış olduğum örneğide bulursam ayrıca gönderirim.

Merhaba Dincer_55

Konu 2011 yılının konusu biraz geç kaldın :)

Yine de teşekkürler

İbrahim bey uzun zamandır siteyi ziyaret etmemiştim. Tarihlere bakmadım. Neyse belki birgun ihtiyacı olur arkadaşımızın :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri