panasonıc fpe devir kontrölü yardım

ayhan76

Üye
arkadaşlar bu soruyu daha öncede sormuştum ama yeterli bilgiye ulaşamadım.fpe plc ye hızlı sayıcılı npn insiyatör bağlayacağız. palsler dakikada 3200 pals geliyor ve bu değeri ekranda 100d/dk görmemiz gerekiyor. ayrıca ekranda 50 d/dk ulaştığında da y0 çıkışınıda aktif yapmamız gerekiyor. fpe nin x0 girişini kullandım ve R 100 rölesini kullandım ayrıca df komutunuda kullandım ve F166 HC1S KOMUTUNU kullandım ama sonuca ulaşamadım. nerde hata yaptığımıda bilmiyorum. sizden ricam proğramın ladder diyağramını yazıp açıklamalarıyla beraber anlatırmısınız.şimdiden teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
umarım yardımcı olur

Ekli dosyalar

• fpe_devir_hesabi.rar
    1.3 KB · Görüntüleme: 5
ölçülen deviri göremiyorum, f180 komutunu yanlışmı kullanıyorum acaba ?

Merhaba Ayhan76

Öncelikle gönderdiğim programı test ettin mi?

dogru çalışıyor mu?

Ekranda F180 ile göstermek sorun değil.

teşekkürler kardeş proğramı indirdim.inceledim yarın test edeceğim. inşallah sonuca ulaşırız çok teşekkürler.

kardeş çok teşekkürler proğram çalışıyor denedim elinize sağlık. birde ikinci bir pals sayacı daha eklemem lazım ikinci pals te metraj sayacak.metrajı fpe ekranından ayarlanabilen. yani ikinci pals sayacı saatde 1500 metre saydığında ayrı bir çıkış y2 vermesi gerekiyor.ikinci pals sayarda dakikada 4200 pals üretiyor. metraj ve motor hızını fpe ekranında görebilirmiyiz. bununla ilğili yardımcı bir örnek verirseniz çok sevinirim. yardımlarınız için çok teşekkür ederim.verdiğiniz örnekler ufkumuzu genişletiyor.

acil olarak çıkmam gerektiğinden istediğinizi tam olarak yapmaya fırsatım olmadı.

Sadece ekranda değer göstermek ve ekrandan değer girmek için yapılması gerekenleri örnekle açıkladım.

Umarım yardımcı olur

Ekli dosyalar

• fpe_devir_hesabi_ekran_modu_eklendi.rar
    1.3 KB · Görüntüleme: 3

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular