pıc16f877 ile matris buton uygulaması

tuncer5976

Üye
16 adet buton tek port ile taranacak ve 12.butona 3 kez basınca herhangi bir porta bağlı LED yakılacak. LED 2 sn yandıktan sonra tekrar sönecek ve tekrar butona 3 kez basılmasını bekleyecek. Bu işlem sonsuza kadar devam ettirilecek. bunun için asm kodları lazım yardmlarınız için şididen teşekkürler....

Selamun aleyküüm Şimdi yazacaklarım pek kimsenin hoşuna gitmeyecek eminim ki ama gerçekleri yazacağım @tuncer5976 kardeş...

Önceki yazdığın mesajları inceledim biraz ama hiç cevap alamamışsın çünki hep hazır yapılmış şeyler istemişsin ;)

Bu forum sitesini eğer ben de tanıyorsam emin ol kimse bu tarz sorulara zaman ayırtıp cevap yazmaz ;)

Amaç öğrenmek değil amaç örnek almak değil sadece hazır olan bir şeyi alıp günü kurtarmak ;)

Bu forum sitesinde hazır devre yada hazır program arayanlar her defasında avucunu yalamıştır :D

Öğrenmek isteyen en azından öğrenmese bile bir çaba harcayan hiç kimse de cevapsız kalmamıştır ;)

Kalkıp program isteyeceğine ya bu tuş takımı nasıl bir şeydir nasıl bir mantık kullanıp çalıştırmam lazım örnek bir program yada mantık açıklaması yapacak kimse var mı mantığını anlasam şeklinde bir soru sorup mantığını inceleyip kendin yapmaya çalışsan eminim ki uzak bağlantı programı ile senin bilgisayarına bağlanıp bu konuyu ve konudaki komutları sana tek tek anlatacak uygulamasını yapacak ve seni en azından konuyu anlama seviyesine getirebilecek kişiler çıkacaktır...

Amacınız günü kurtarmak değil de konuyu anlamak olduğunu anlayan kişi mutlaka konuya cevap verecektir...

Şimdi ben bunu yazdım bunu yazacak zaman kadar zaman ayırıp programı yazsaydım çok hoşunuza giderdi ama şimdi kim bilir ne kadar küfür edeceksiniz burdan yazarak etmeseniz bile içinizden edeceksiniz ama KÖTÜ SÖZ SAHİBİNİNDİR

Önemli olan paylaşımın değerini bilen buradan aldığı bilgiler ile ilerleyen kişiler ile paylaşım yapmaktır...

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri