PİC16F877A

pic konfigürasyon ayarları ne zaman ne anlama gelir? Aşağıdaki konfigürasyonlar on ve off olduklarında ne değişir. Bu ayarlar her pic programlanırken girilmesi gereklimidir?

WDT_ON
PWRT_ON
PROTECT_OFF
MCLR_ON
INTRC_OSC_NOCLKOUT
BODEN_OFF
BOD_OFF
LVP_OFF
XT_OSC

Konfigürasyon ayarları picin temel ayarları dır Picin işleme girebilmesi için gerekli olan ayarlari denetler. On off konumu ise mesela WDT_ON Watcfdog(bekcikopek) un aktif olduğunu , MCLR_ON reset devresinin eklendiğini , XT_OSC osilatorun harici olduğunu belirtir. Benim kullandığım dil CCS C de zorunludur diğer dillerdede zorunlu olduğunu biliyorum

Evet konfigürasyon ayarlarını ekledim ve devrem şu anda istediğim gibi çalışıyor. Çok teşekkür ederim ilginiz için. Programı gönderebilirim ilgilenen, ihtiyacı olan varsa.

Evet konfigürasyon ayarlarını ekledim ve devrem şu anda istediğim gibi çalışıyor. Çok teşekkür ederim ilginiz için. Programı gönderebilirim ilgilenen, ihtiyacı olan varsa.

Sorunun çözüldüğüne sevindim.

Bu arada konfigürasyon ayarlarını hangi konumda eklediniz? Yazılıma mı yoksa programı pic e atarken mi?

Kolay gelsin.

Direk yazılıma ekleyip programı derledim. programda da ufak tefek değişiklikler yaptım ama. Tekrar teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri