Oyuncak Bebek Sesi Değiştirme

Halter

Üye
Değerli Arkadaşlar,

Mesleğim icabı (Mimar) buradaki konulara, foruma ve kullanılan terimlere oldukça yabancıyım. Epey araştırdım ancak sorumun cevabının verildiği bir başlığa rastlamadım; konuşulduğu yerler var ancak net bir cevap yok.

Elimde bir oyuncak bebek var, karnındaki tuşa basınca 4 saniyelik sesler çıkarıyor, toplamda 6 ses kayıtlı. (Anne, baba, bye bye vs.)

Bunun içindeki ses modülünü çıkardım, resimde de görebilirsiniz. Maksadım bu 6 farklı kayıt yerine kendi kayıtlarımı eklemek. Bunu sıfırdan yapmayı anlatmış bazı arkadaşlar; bir elektrik&elektronik mühendisi için kolay olabilir ancak ben daha ilk cümlede kayboluyorum.

Bunu nasıl yapabileceğimi bilen veya nerede yaptırabileceğimi bilen var mıdır? Yani bu işten anlayan bir yerde bedeli karşılığında da yaptırabilirim,

Yardımcı olursanız çok sevinirim,
Teşekkürler..
Untitled-1.jpg

Bu chipe müdahale edilip değiştirilebileceğini sanmıyorum ama isd serisi ses kayıt entegreleri var. Onlar kullanılarak yeni devre yapılabilir

Üstadım cevap için teşekkürler, bunu yaptırabileceğim bir yer bilir misiniz?
Herhangi bir elektronikçi yapabilir mi acaba?

İyi akşamlar

Her elektronikçi yapmasına yaparda; işin uzmanı olması ve özen göstermesi lazım.

Silvestir Hocam, süreden öte kısa mesajları tekrarlı çalmasını istiyorum. En azından 4 farklı mesajı art arda çalabilecek bir sistem mesela..

Günay Hocam, bana bir yer tavsiye edebilir misiniz?

Tam olarak nerede ve ne şekilde kullanacaksınız. isd1790 ile 6sn lik 10 mesaj kaydedilebilir.

Yine oyuncak bebeğin karnına koyacağım.. Göbeğine bastıkça konuşacak.

Yapan kişi o kutuyu da alıp devreyi içine sığdırmalı. Dikkatli ve minyatür çalışırsa sıdırabilir bence. Ayrıca butonlara da bağlantı yapmalı. Devre kolay, biraz anlayan biri yapabilir

Değerli Arkadaşlar,

Mesleğim icabı (Mimar) buradaki konulara, foruma ve kullanılan terimlere oldukça yabancıyım. Epey araştırdım ancak sorumun cevabının verildiği bir başlığa rastlamadım; konuşulduğu yerler var ancak net bir cevap yok.

Elimde bir oyuncak bebek var, karnındaki tuşa basınca 4 saniyelik sesler çıkarıyor, toplamda 6 ses kayıtlı. (Anne, baba, bye bye vs.)

Bunun içindeki ses modülünü çıkardım, resimde de görebilirsiniz. Maksadım bu 6 farklı kayıt yerine kendi kayıtlarımı eklemek. Bunu sıfırdan yapmayı anlatmış bazı arkadaşlar; bir elektrik&elektronik mühendisi için kolay olabilir ancak ben daha ilk cümlede kayboluyorum.

Bunu nasıl yapabileceğimi bilen veya nerede yaptırabileceğimi bilen var mıdır? Yani bu işten anlayan bir yerde bedeli karşılığında da yaptırabilirim,

Yardımcı olursanız çok sevinirim,
Teşekkürler..Ekli dosyayı görüntüle 25146

Acaba bebegi yaptinizmi Ben de arkadasimin dogum gunu icin Boyle bisey yapmayi planliyorumda

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri