Otomatik kumanda

Piyade30

Üye
Öncelikle herkese merhaba benim söyle bir sorunum var içinde 20 adet kontaktör olan bir kumanda panosu hazırlıyorum benden istenilen bu kumanda panoları kontaktör ler 1. Kademede normal her biri birbirinden bağımsız çalışsın 2. Kademede aldığım zaman mesela 13. Kontaktör un termigi attıktan sonra 13 den önceki tüm kontaktör ler bırakaçak 1 haftadir uğraşıyorum ama bir türlü Sistem mi çözemedim varmı yardimci olabilecek kimse. Şimdiden tskkurler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Valla sen soruyu aynen bize sorduğun gibi anlamışsan daha çok haftalar çözemessin bizlerde çözemeyiz

elektrik bilgin ne duzeyde acaba boyle bir kumanda hazırlamak için cünkü plc kullanılmassa baya meşaketli duruyor kafadan açıklamak gerekirse 1-0-2 pako lazım termiklerde çift kapalı kontak lazım 1. kademe için pakonun 1. kademesi ustunden komple termikleri gezerek kumandayı hazırlarsın hangisinin termiği atarsa o durur ikinci kademe olarakta o iş baya sakat gibi her kontaktör için termiklerin kapalı kontaklarından beslenecek şekilde röle koyarsın kumandayı bu sefer 20. roleden baslatarak atlamalı olarak geriye doğru devam ettirirsin sona kadar devam hızlıca verilmiş bir cevap belkide daha basiti olabilir :)) kolay gele

Sistemde kar var mı? 2. kademeye alınca 13. kontaktörün termik fazını diğerlerinin kakr geçir.

Sistemde kar var mı? 2. kademeye alınca 13. kontaktörün termik fazını diğerlerinin kakr geçir.
usta 13 örnek vermiş 20 tane motordan herhangi biri demek istiyor herhalde hangisi durursa geriside dursun bant usulü yani

usta 13 örnek vermiş 20 tane motordan herhangi biri demek istiyor herhalde hangisi durursa geriside dursun bant usulü yani
Pardon yanlış anlamışım mayınlı arazi gibi konuyu açan da piyadeymiş çok manidar :). O zaman elektronik katalım, her kontaktör ışıklı olsun ilave edilsin, buna bakan ldr/opto bir sayıcıya bağlansın (ayarlanabilen çıkışı olan modeli var mıdır bilmiyorum), ekleyen veya çıkaran şeklinde toplayıp pano şalterini kapatır.

valla elektornik bilgim olmadığım için anladıysam arap olayım ne diyim piyade hiç anlamaz her halde çunku bastan plc falan karıştırmadı.. :D:D:D:D:D:D:D:D

şimdi piyade bir daha geri gelmez bizde bunun altına 50 tane mesaj atarız herhalde :D

3 sene önce bunun 13 bantlı uygulamasını yapmıştım kumandada ornek olarak 7 durunca 7 den sonrası dursun alarm versin 7 den öncesi belli bir zaman aralığında dursun.ama şunu soliyim çok karışık kumanda oluyor.al bi plc ile yap delta plc alabilirsiniz yardımcı oluruz plc varken bu kadar teferruat gerek yok

simdik soruyu derleyip toparlayarak yazarsan yardımcı olamaya calısayım

Forum istatistikleri

Konular
128,175
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri