Otomatik Kayar Kapı Projesi (Resimli)

Bu projeyi GEMO PLC ile tasarlasam olurmu sadece kontaktör, röle, switch ve vs. malzemeler ile...!!

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
iyi günler benim bitirme ödevim 40*60 lık çift kanatlı otomatik kayar kapı ve ben bunu plexi malzemeden yapmayı düşünüyorum ve çok acil motor seçimi yapmam lazım acaba bana yardımcı olabilir misiniz birde bu kapıyı hareket ettirecek mekanizmanın açık bi görüntüsü var mı elinizde

bu tür motorlar dişli motorlar oluyor bu motor tiplerini ve daha fazlasını robotus net te bulabilirsin

güzel iş, tabi bunun aynısı mikroprocessörle compact bir sistem haline getirilebilir ama yaklaşımlar arasında farklar doğaldır, bu tamamen elektriksel bir yaklaşım olmuş, çok uğraşılmış, tebrikler.

elek.kesintisi oldugu zaman bu gibi kapılar,güç kaynagı ile desteklenebilir mi? teşekkürler..

arkadaşlar yeni bir başliık açacaktım ama burdan devam edeiym.
şuanda kullanılan yanakayar kapılarda genelde 220voltluk motor , mikrodenetleyici kullanılıyor ve anladığım kadarı ile potansiyometre ile hız ayar yapılıyor.bunun elektronik devre şemasını bulabilirimiyim

Güzel proje ellerinize sağlık piyasada bir çok otomasyoncuyum diye geçinen insan rf bir devre ile kumanda sistemini birleştiremezdi.RF devresini imal yetmek yerine sanırım piyasada hazır satılan modüllerden alarak tasarrufta etmişsiniz.Tebrikler.

bencede güzel bi proje ama gerçek anlamda devre cok karısık ve real hayata nasıl tatbik edilir. bunların bilgisi de lagzım

Projeyi hazırlayan ve paylaşan arkadaşa çok teşekkürler.
Bu tür ticari proje geliştirenlere sormak istediğim bir şey var. Fabrika kapısı gibi ağır demir profillerden oluşan 8 - 10 metrelik veya daha kısa bir kapı için ne tip bir motor kullanılmalı. Bu tür motorları en ucuza nasıl temin edebiliriz. Piyasada genelde çarklı sistemler kullanılıyor hali hazırda kurulu olan eski tip kapılarda engebeli yüzey vs. gibi sebeplerle bunları uygulamak zor olabilir gibi geliyor. Acaba çelik halatla kapıyı her iki yöne çekebilecek bir sistem yapılabilir mi? Bu tip bir uygulama gördünüz mü? Teşekkürler.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri