otomatik halı yıkama makinası

bilrut71

Üye
arkadaşlar tam otomatik halı yıkama makinası projesi lazım link bilen yada çizmiş olan varsa lütfen

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
var yardimci olabilirim acaba ne yapmak istediginizi yazarsaniz

bir otomatik halı yıkama makinası yapıldı patron da işin elektrik projelendirmesini bana verdi ama ben bu konuyu fazla bilmiyorum.yardım lütfen.

var yardimci olabilirim acaba ne yapmak istediginizi yazarsaniz

bir otomatik halı yıkama makinası yapıldı patron da işin elektrik projelendirmesini bana verdi ama ben bu konuyu fazla bilmiyorum.yardım lütfen.

neyi bilmediğini anlamadığımız için yardımcı olamıyoruz.Elektrik projelendirlmesini sana verdi ise ve bizlerin elinde bir şema var ise patrona bunun şeması bumu diyeceksin.Dostum Bence sakin ol ve önce cihazdaki güç elemanlarını çıkar .Daha sonra kumanda ve ardından da güç devresi için kendince herhangi bir norma uymadan çıkar.Daha sonra düzeltmeleri yaparsın.Ha bir de bu işler için 1 hafta süre iste...Bunu en başta yapman gerekirdi ama yinede geç olmuş sayılmaz..

Moderatör tarafında düzenlendi:
dostum cihazın güç şemasını çıkardım projesinide çizebilirim ama cihazın çalışma prensibi hakkında fazla bilgi sahibi deyilim.bu işyerinede yeni başladım bu yüzden fazla soru sormak isemiyorum.bilemiyorum derdimi anlatabiliyormuyum.
yardımcı olabilecek olana sevinirim.aksi takdirne no problem elimden gelenin en iyisini yaparım.

sayın bilrut71 makinanın nasıl çalışmasını istediğinizi adım adım yazarsanız size yardımvcı olabilirim.

Arkadaşlar makinamızın çalışma koşulları aşağıdaki gibidir
· Makinanın girişinde bir adet alt yıkama fırçası bulunacak
· Devamında makinanın her iki ucuna bağlı iki adet sensör var bu sensörlerden hangisi görürse görsün sitem zaman saymaya başlayacak bu zamanın sonunda üzerinde dört adet fırça motoru bulunan mekanizmaya yol verecek .ancak bu fırça motorları çalışmadan mekanizma aşağı inmeyecek
· Bu mekanizma üzerinde yan yana iki adet sensör bulunacak ( şekildeki gibi )
(* * ** ) sensörler halının geniş mi dar mı olduğunu belirleyecek bu sayede mekanizmanın ne kadarlık mesafede ileri geri çalışacağı belirlenecek
· Ardından 1.grup giriş merdanesi diye adlandırdığımız kısıma gelecek halı bu kısımda yine iki başta iki adet sensör olacak ( bu sensörler birbirleri ile paralel)bu sensörlerden hangisi görürse giriş ve çıkış ruloları ileri yönde çalışmaya başlayacak.orta kısımda yine aynı şekilde bir sensör grubu olacak bu sensörler gördüğünde 1.grup çıkış rulosu ters istikamette dönmeye başlayacak.
· Makinanın çıkış noktasında bir adet kapak ve bu kapaüğa bağlı bir adet sensör olacak bu sensör kapak açıkken su pompasını durduracak kapak kapalıysa çalışmasına müsaade edecek
· Bu sistemi iki adet 4 kontak röle ve crouzet in 12 ınput 8 output akıllı rölesi ile yapacağız.yalnız bu I Q modülünden 3 adet kullanacağız.
· Inputlar 1.modül ----1 acil stop 2 işlem start 3 işlem stop 4bant ileri 5 bant stop 6 bant geri 7 mekanizma giriş sens 8 mekanizma sağ sens 9 mekanizma sol sens 10 deterjan motoru 11 deterjan pot 12 su motoru butonu
· 2.modül 1.acil stop 2.sistem çalışıyor 3 1.grup giriş sensörü 4 1.grup orta sens 5. 1.grup hava butonu 6. 2.grup giriş sensörü 7 2.grup orta sens 8. 2.grup hava butonu
· 3.modül 1.acil stop 2.sistem çalışıyor 3 3.grup giriş sensörü 4 3.grup orta sens. 5. 3.grup hava butonu 6 kapak sens 7. gelberi sağ yön kısa sens 8. gelberi sağ yön uzun sens 9. gelberi sağ yön kısa sens 10. gelberi sağ yön uzun sens
·

hocam abrtmasak sadece bi proje istedik firma smi yeri falan derken yani

neyi bilmediğini anlamadığımız için yardımcı olamıyoruz.Elektrik projelendirlmesini sana verdi ise ve bizlerin elinde bir şema var ise patrona bunun şeması bumu diyeceksin.Dostum Bence sakin ol ve önce cihazdaki güç elemanlarını çıkar .Daha sonra kumanda ve ardından da güç devresi için kendince herhangi bir norma uymadan çıkar.Daha sonra düzeltmeleri yaparsın.Ha bir de bu işler için 1 hafta süre iste...Bunu en başta yapman gerekirdi ama yinede geç olmuş sayılmaz..
arkadasim ne amacla vede maksatla yaptiginizi anlamadigim bir konuda dikkatinizi cekmek isterim alinti yaptiginiz birinci mesaj tamam benim tarafimdan yazilmistir vede arkadasa kendisine ne yapmak istedigini sormaktayim ama ikinci alinti yaptiginiz mesaj tarafima ait olmamakla beraber sanki benim tarafindan yazilmis bir mesaj mi gibi yazmanizi acikca anlayamadim bu konuda pm yazmama ragmen acikca sizden buradanda aciklama beklemekteyim sizden bu konuda

hocam abrtmasak sadece bi proje istedik firma smi yeri falan derken yani
arkadasim benimkisi size belki abarti gelebilir fakat bazi konularda bilgi istemek uzere size ozelden mesaj attim cunku bende benzer bir proje ile su anda turkiyenin cesitli illerinde calisan ayni tip makinalar icin bu projeyi yapmistim vede sizden burada aciklamanizin dogru olmayacagini bildigim icin size ozel mesaj yoluyla ozel bilgilerinizi istedim.ayrica calisma mantiginda hatalar mevcut

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri