Otomatik Ev Işıklandırma Sistemi

arkadaşlar yerli malı yurdunmalı diyorum aşadaki linkte 12kanal rf frekanslı alıcı verici bulabilirsin açik alanda 100 mt kapalı alanda 40 mt yayın yapıyor kullandım çok randımanlı frekanslardan etkilenmiyor.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bende hareket sensörleri 8 ytl araştırma yapacak arkadaşlara yardımcı olabilirim
:D

bu konuda kesinlikle radyo firanslı kumandalı olanı kullan aksi takdirde kullanımda zorluk cekersin

tam olarak ne yapmak istiyorsunuz hemen sorununuzu çözelimm

arkadaşlar bnde uzaktan kumanda ile 7 farklı şeyi kontrol etmek için bişeyler lazım daha doğrusu uzaktan kumandalı numarator yardımcı olabilrmisiniz

ben böyle bi devrenin sim kart kullanılarak yapıldığını duymuştum telefonla aradığında ışıklandırma sistemini kontrol edebiliyosun işine yararmı bilmem ama istersen bu başlıkta arayabilirsin kolay gelsin... :eek:

evde lamba açıp kapamak için IR alıcı devreyi kendimizde yapabiliriz maliyet bakımından 2 TL gibi bir maliyeti çıkar şemadaki uygulama yapılabilir...

değerli arkadaşlar ben uzaktan kumandalı lamba sistemini 6 senedir kullanmaktayım .
kullandığım sistem uzaktan kumandalı vantilatör den söktüğüm kart ve kumandasından oluşmaktadır. bildiğiniz üzere 3 kademeli ve zaman ayarlı (on\off) gece lambasında düşündüğünüz de oldukça mantıklı.
ben başında da sölediğimgibi 6 senedir kullanıyorum bağlantı şekli elektrik buatının üstünde anahtara paralel bağlanmış şekilde +nötr bu kartları bu cihazların yetkili servilerinde mevcut

arkadasim buna benzer bir seyi ben suan calistigi yerde ofislere yaptim bina sifirken ve asma tavan varken cok kolay.arabalarda kullanilan uzaktan kumanda benzeri bir cihaz aliyorsun(mantik aynidir)once aldigin kumandayi cihazi aldigin magazada tanitiyorsun (birden fazla anahtar olabilir)sonra cihazin icindeki kucuk tirnakciklardan secici anahtar diye gecer onlari istedgin fonksiyona getiriyorsun ornegin anahtara bir kere bas cikis surekli olsun yada anahtara basili oldugu surece yansin yada ayni anahtara bir kere basinca enerjilensin ayni butona ikinciye basinca cikisi kessin gibi sonrasi kolay fakat bu tip cihazlar genelde 12-24vdc ile calistigindan beslemeyi uygun powersup ile yapip cikislarada uygun voltajda kontaktor yerlestirerek istedigin yuku kontaktor uzerinden calistirabilirsin lamba motor vs vs o sana kalmis

kolay gelsin

Yasar GUNEY

İtil , atıl ama; satılma

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri