Otomatik Ev Işıklandırma Sistemi

beylikdüzü bauhouse da 3 adet priz alıcı ve verici 42.5YTL ugraşmaya degmez
aynı verici ile 12 alıcı kumanda imkanıda var alman malı ve yerli üretim alan arya dan hem daha kaliteli hemde daha ucuz
ahmet

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
vericideki röleler ne için onu anlamadım alıcıdada röle var vericidede
paylaşımın için tşk.

başka bir çalışma olabilirmi siz karar verin benim düşüncem kapı girişinde fotosel (göz) bulunuyor
iki tane kapıdan girişte
birincisi içeri yakın ikincisi dışarı yakın sesör
girişeteki fotosel her gördügünde bir röle startlar
çıkışataki fotosel her gördügünde bir röle stoplar
böylece odaya kaç kişi girerse o kadar röle start alır veya stoplar
ama bu devrede röle kaçtane kullanılmalı :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
piyasa da bulursun buyuk elektrikciler de ama onlar en kucugu dört kademeli oluyor onu da söyle yaparsın dör bir odayı kontrol edersin tabi ona göre sistemini kurarsın

2 tane role ile cözersin tabi kumanda isi yapıyorsan :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
hiç uğraşmam alırım derseniz yerli malı yurdun malı arla var.

uğraşır kendim yaparım derseniz yinede alıcı verici modülü hazır almanızı tavsiye ederim( devre daha küçük olur+frekans tutturma zahmeti kalkar+ alıcı verici modül takım 10ytl civarı) kumanda devresi içinde, verici olarak 1 adet HT-12E alıcı olarakda 1 adet HT12D entegresi kullanarak 4 adet cihazı lambayı kumanda edebilirsiniz. HT-648L ve HT-640 entegresi kullanarak 8 adet cihaza kumanda edersiniz.

yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin. iyi çalışmalar.

sambay ' Alıntı:
hiç uğraşmam alırım derseniz yerli malı yurdun malı arla var.

uğraşır kendim yaparım derseniz yinede alıcı verici modülü hazır almanızı tavsiye ederim( devre daha küçük olur+frekans tutturma zahmeti kalkar+ alıcı verici modül takım 10ytl civarı) kumanda devresi içinde, verici olarak 1 adet HT-12E alıcı olarakda 1 adet HT12D entegresi kullanarak 4 adet cihazı lambayı kumanda edebilirsiniz. HT-648L ve HT-640 entegresi kullanarak 8 adet cihaza kumanda edersiniz.

yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin. iyi çalışmalar.

çok saol kardeş..işime yarayacak..*

ya arkadasım bunun ıcın bı alt yapıya ıhtıyac varr yanı uhrasma gıtt kumandalı dımmer lerr varr al kulanımıda kolayy kumandalıda ayrıca ısık lux sana ayıt

ARKADAŞLAR KUSURA BAKMAYIN AMA KONU HAK.ÇOKyorum yapilmış rf frekanslı alıcı vericiler artık patentli kopye edilemez.bilmem artık bildigim bırsıtede bunların istediginiz gibi4-6-8-12 b,ve 24 kanal rf frekanslı kumandalar mevcut heh de çok ucuz hem sizin yapacagınız modül yenisini geçecektirr :-*

kolaylıklar dilerim ilgililere..

altınburak kardeşimiz haklı öyle pice felan gerek yok her yerde bulabilecegin pır dedektör sistemleri mevcut. hatta kendinde lambalı takıyon bitiyor.ayrıca yukarıda kı ır verici kısmında bulunan ır verici ledi nerde göremedim çdevre 4 kanal ve hoş görünüyor.bu bağlamda ordaki eksiklik giderilebilirse eger bir çok amaç için kullanılabilir diye düşünüyorum.paylaşım için saol.

arkadaşlar herkez bu konuda bilgi sahibi anladığım kadarıyla dmtf tonlayıcı ilede yapabilir arkadaşım bunu hem de çok basit ve istersen ülke dışında ol genede istediğini kontrol edebilirsin ve istenirse şifre bile koyarsın senden başka kimse senin aletleri açıp kapatamaz. eğer ilgini çekerse yardımcı olurum sana.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri