OTOMATİK KUMANDA PROJE YARDIM !!!

furkandynd

Üye
Merhaba Arkadaşlar ;

Elektrik konusunda yeniyim 2 asenkron motorunu çalıştırmak isitıyorum.Çalışma şekli ;

start butonuna basılınca 1 motor çalışacak 2 start butonuna basılınca 1 motor duracak 2 motor çalışacak bu şekilde sürekli tekrarlanabilecek bi kumanda şemasına ihtiyacım var kendim yapmaya çalıştım ama sanırsam olmadı yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum

Kendi Yaptığım...

Adsız.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
stop butonundan haric
start butonlarina normalde kapali kontak ekle
(yani start butonunda normalde acik ve kapali olmak uzere iki kontak blogu olsun)
ve calismayacak olan motorun bobinine giden hatti bu normalde kapali kontaklardan gecir

stop butonundan haric
start butonlarina normalde kapali kontak ekle
(yani start butonunda normalde acik ve kapali olmak uzere iki kontak blogu olsun)
ve calismayacak olan motorun bobinine giden hatti bu normalde kapali kontaklardan gecir

Teşekkür Ederim kardeşim

mrb selamun aleykum arkadaşlar benim bir problemim var.
bir start bir stop buton 2 sensor 2 valfe bağlı pistonum var starta bastığımda pistonun biri ileri bir geri giderken a sensörünü görünce ileri giden geri geri giden ileri gidecek b sensörünü görünce tekrar konum değiştirecek bunu sonsuz döngüde yapacak taki stop a basana kadar acilllll yardım bunun kumanda devresi lazımmm.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri