otomasyon panosu tasarım programı

siz birde E3 Series yazılımının Panel modülünü nasıl işlediğini görün ve ondan sonra diğer programları konuşmaya başlayın arada fark var...

programın tam olarak ismi ne acaba kullanmak istiyorum...

eplan pro panel ve eplan cabinet programları mevcut panel tasarımı için

arkadaş "eplan p8 cabinet" bu program mukemmel sekilde pano dizaynı yapıyor..hemde 3d seklinde her ayrıntı duşünülmuş.sadece eplan p8 in part bölümünü iyi bilmen gerekiyor..harikalar yaratmak senin elinde...
part bölümü derken

pano tasarımı için program olmaz
öyle bir program varsada ben kullanmam ben gözümle mantığımla yaparım bu işi
Kusura bakma kardeşim senin dünyadan haberin yok e3,caddy,eplan,visio ve daha nice programların 3 boyutlu pano dizaynı var kullanmayabilirsin ama yok diyerek işkembeden sallama

Solidworks elektrıcal programında aradıgın özellikler mevcut nette araştır videoları mevcut

Arkadaşlar çizdiğim projelerde pano ebatlarını belirtmek için hızlıca kullanabileceğim, malzemeyi çek bırak yapıp ön tasarım görebileceğim çok profesyonel olmayan bir pano tasarım programına ihtiyacım var. Lisans derdi olmayan ve pratik olarak kullanılacak hangi programı önerebilirsiniz?

örneğin 20 tane 4 kutuplu TMŞ, 30 tane 3faz sigorta, 40 tane tek faz sigorta, sayaç vb atarak boyut tahmini yapmak istiyorum. Bazı projelerde buna dikkat etmediğimiz için panocular elektrik yüklenicisinden fazla paralar koparabilmek için kafalarına göre gereksiz büyük ebatlarda panolar imal edildi. Bizim projelerde de ebat yazmadığı için bu durumu kullandılar. bu sorunu aşmak istiyorum.

Arkadaşlar çizdiğim projelerde pano ebatlarını belirtmek için hızlıca kullanabileceğim, malzemeyi çek bırak yapıp ön tasarım görebileceğim çok profesyonel olmayan bir pano tasarım programına ihtiyacım var. Lisans derdi olmayan ve pratik olarak kullanılacak hangi programı önerebilirsiniz?

örneğin 20 tane 4 kutuplu TMŞ, 30 tane 3faz sigorta, 40 tane tek faz sigorta, sayaç vb atarak boyut tahmini yapmak istiyorum. Bazı projelerde buna dikkat etmediğimiz için panocular elektrik yüklenicisinden fazla paralar koparabilmek için kafalarına göre gereksiz büyük ebatlarda panolar imal edildi. Bizim projelerde de ebat yazmadığı için bu durumu kullandılar. bu sorunu aşmak istiyorum.
Gereksiz büyük panodan zarar gelmez.
Neden ?
  1. İstediğiniz an genişletebilirsiniz
  2. Termal kayıpları büyük olur.
  3. Arıza oluşunca içine oturup neskafenizi içip arıza takibi yapabilirsiniz.

Gereksiz büyük panodan zarar gelmez.
Neden ?
  1. İstediğiniz an genişletebilirsiniz
  2. Termal kayıpları büyük olur.
  3. Arıza oluşunca içine oturup neskafenizi içip arıza takibi yapabilirsiniz.
daha sonradan sıkınıtı yaşamaktansa geniş açılı görmek iyidir.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri