Oto Teyp

Suzuki

Üye
Arkadaşlar merhaba foruma daha yeni üye oldum.Çok acil yardıma ihtiyacım var! Elimde sıradan bir oto teybi vardı,onu evde kullanmak için bağladım ve monte ettim.Teybin enerjisini kestiğim zaman birdaha açılmıyor,elektrik kesildiğinde teyp açılmıyor.Belli bir süre sonra kendi kendine açılıyor.Sebebi sizce ne olabilir?Yardım ederseniz sevinirim

Oto müzik sistemini(Araba teybi) çalıştırmak için ne tür bir adaptör kullanıyorsunuz.Zamanında ben de bu tür bir cihazı çalıştırmak için,kısa devre korumalı ve güç çıkışında ayrıca güç transistörü tetiklemesi bulunan bir adaptör kullanmıştım.Cihazın ilk çalıştırılmasında,cihaz açıldıktan sonra, cihazın besleme kabloları ile adaptörün çıkış güç kablolarının her zaman yeni bir temas ettirilip bağlantı yapılmasıyla adaptör içindeki güç transistörünün tetiklenip dışarıya akım(Elektrik) vermesiyle aktif hale gelebilmekteydi.

Anlatımınızdan,sizin de bu tür özelliği bulunan bir adaptöre sahip olabileceğiniz kanısına vardım.Sahip olduğunuz eğer,bu tür bir adaptörse,adaptörle teyp cihazı arasına uygun bir anahtar(Teyp amperajını taşıyacak kapasitede) monte etmelisiniz.Böylece;sırayla önce adaptörün 220 v.ac. anahtarı,sonra da,teybe bağlı olan bu anahtarı açın.Böylece her defa bağlantı yapıp tetikleme derdinden kurtulursunuz.Bu tür bir cihaz değilse,radyo-teybin,ayrıca dokunmatik bir açma-kapama anahtarı(Son on-off,yani açma-kapama durumunu hafızasında tutamayıp silen) bulunup da,ilk çalıştırmada buna basmayı unutuyorsanız cihazınız çalışmamış olabilir diye de ayrıca düşünmekteyim.Aksaklığı bir de bu yönleriyle bir inceleyin.Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri