oto klımalarında ısıtma özelliği varmı

mbilgin55

Üye
iyi bayramlar, arkadaşlar oto klımalarında ev klımalarında olduğu gibi ısıtma özelliği varmı?( dört yollu valf özelliği varmı)? 2004 model citröen c3 de, soğutmayı acıyoruz sıcak üflüyü, havanın sıcaklığından daha sıcak üflüyo, bana motor suyu sıcaklığını veriyo yada klıma ısıtıyo gibi geldi, tam anlayamadım.Saygılar

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
2004 C3 aracım var klimanın ısıtma özelliği yok. Sizin aracın gazi yok yada klima motoru veya klima kontrol ünitesinde sorun olabilir

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Malesef oto klimalarının hiçbirinde 4 yollu bulunmamaktadır. Araçlarda ısıtma motor soğutma sisteminden yapılmaktadır.

Klimanızın sorunu ise bir çok nedeni olabilir.

En çok karşılaşılan gaz kaçağı olabilir. Sonra fan arızası yada kompresör arızası olabilir. Yada elektriksel bir arıza olabilir. Kompresör devreye girmiyor olabilir.

Geçmiş olsun.

iyi bayramlar, arkadaşlar oto klımalarında ev klımalarında olduğu gibi ısıtma özelliği varmı?( dört yollu valf özelliği varmı)? 2004 model citröen c3 de, soğutmayı acıyoruz sıcak üflüyü, havanın sıcaklığından daha sıcak üflüyo, bana motor suyu sıcaklığını veriyo yada klıma ısıtıyo gibi geldi, tam anlayamadım.Saygılar

Klima evaporatörü yani iç ünitesi kalorifer radyatöründen öncedir. Kışın kalorifer konumuna alsanız bile hava önce evaporatörden daha sonra kalorifer radyatöründen geçer. Sizin kalorifer musluğunuz arızalı olduğu için hava önce soğuyup daha sonra kalorifer radyatöründen geçip ısınıyor. Bu yüzden bahsettiğiniz sorunu yaşıyorsunuz.

Bu arızayı test etmek için şu yöntemi kullanabilirsiniz. Motor soğukken klimayı açın daha soğuk hava verirse sorun musluktadır.

Saygılar...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri