Odevv cok acill

3 fazlı motorun zaman ayarlı calıstırılıp durdurulması na ait devre şemasını nerden buluum

3 fazlı motorun zaman ayarlı calıstırılıp durdurulması na ait devre şemasını nerden buluum

Önerilerle başlayalım:
1-Burada soruyu sormadan önce Google ile araştırınız.
2-MEGEP modül kitapçıklarına mutlaka bakınız.
3- Buralarda bulamadınız ve buraya geldiniz, ne istediğinizi açıkça yazınız.

Şimdi ben sizin yazdığınızı okuyorum ve açıkçası tam olarak ne istediğinizi anlayamıyorum.

"Ne istemiş olabilirsiniz?" diye kendime soruyorum:

1- Start butonuna bastıktan bir süre sonra motor çalışmaya başlasın ve stop butonu ile dursun.
2- Start butonuna bastıktan hemen sonra motor çalışmaya başlasın, bir süre sonra kendiliğinden dursun.
3- Start butonuna bastıktan bir süre sonra motor çalışmaya başlasın, bir süre çalışsın ve süre sonunda kendiliğinden veya stop butonuna basınca dursun.

Buradaki ihtimallerin hepsinin devresi birbirinden farklıdır.

Ben size, Google ile bulduğum iki şema vereyim,
siz istediğiniz gibi kullanın.

zr ile çalıştırma.JPG zr ile durdurma.JPG

Şimdi start butonuna basıldıgında motor 15 sn çalışacak ve durcak motor 5 sn durduktan sonra tekrar çalışıcak ve bu işlem stop butonuna basılıncaya kadar devam edecek olan bir şema istiyorumm

Şimdi start butonuna basıldıgında motor 15 sn çalışacak ve durcak motor 5 sn durduktan sonra tekrar çalışıcak ve bu işlem stop butonuna basılıncaya kadar devam edecek olan bir şema istiyorumm

Bu cümleleri en başta yazsanız da bizi yormasanız olmaz mıydı?

Siz peryodik çalışan devre istiyorsunuz.

Bu şekilde bir araştırın, bulamazsanız yarın akşam ben devreyi eklemeye çalışırım.

Forum istatistikleri

Konular
128,157
Kullanıcılar
449,900
Son üye
adidas2131

Yeni konular

Geri