nym ve nyy kabloların kesitine göre çektiği akım nedir?

i.sinaplı

Katılımcı Üye
slm nym ve nyy atyorum 1x10 luk nym kablonun çektiği akım nedir bu kablo kesitlerine göre çektiği akımı en pratik nasıl hesağlarız akılda kalan formül varmı sizden ricam beni aydınlatın..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
1x10 luk nyy kablo toprakta 110 A havada ise 80 A akım çekmektedir..kablo hesablamaları yapılırken Akım ve gerilim düşümü yönünden de ele alınması gereklektedir..

slm nym ve nyy atyorum 1x10 luk nym kablonun çektiği akım nedir bu kablo kesitlerine göre çektiği akımı en pratik nasıl hesağlarız akılda kalan formül varmı sizden ricam beni aydınlatın..
sayın sef112 bende zamanında program'a kablo kesit hesabı bölümünü yazarken bu konuda araştırma yapmıştım.
Yani araştırmam kablonun kesitine göre ne kadar akım taşıyabilir diye böyle bir formül olmadığını söyledirler bana.
bende mecburen programa tek tek Hes kablonun kataloğundan bilgileri alıp girdim havada ne kadar toprakta ne kadar akım taşıyor diye.

sende hangi kablo markasını kullanıyor isen o markanın web sitesinden değerleri çekeceksin. farklı bir markanın web sitesinden de yararlanabilirsin ama 4-5 amper fark olabiliyor.

@İkayserili bilgin için teşekkür ederim artık sizin dediğiniz gibi, yapıcam genelde altın kablo ve hes kullanıyoruz..

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri