NT2S Operator panel upload?

husso35

Üye
Arkadaşlar omron panel programını yedeklemem gerekiyor,NTXS programını ilk defa kullanıyorum,upload yapamıyorum,yardımcı olurmusunuz.Panel OMRON NT2S-SF122B
------------Kablo---------------
PC-9pin dişi PANEL-9pin erkek
2 2
3 3
5 5-9
Kabloyu user manualde verilen şemaya göre hazırladım.Nerede hata yapıyorum yada neyi gözden kaçırıyorum,pc paneli görmüyor.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaşım ılk önce sendekı programın fırmware guncelle daha sonra new de commınacatıon ayarını yap com1 veya com 2 hangisinden baglanıyorsan ve sonra konsol modelini dogru olarak seçip upload et programı çekersin sorun olursa tekrar görüşelim

Bendeki program ntxs v1.04,en son versiyonu bu diye biliyorum,bilgisayarımın port ayarıda doğru,port desen sorunsuz çalışıyor eminim çünkü seri portu diğer paneller için kullanıyorum sorunsuz çalışıyor,upload etmeyi yeni proje açıp panel seçerekte denedim,yeni proje açmadanda denedim ama olmuyor,pc panelle bağlantı kurmuyor.Örnek verecek olursam,uniop panellerde upload etmeden önce enter tuşuna basılı tutup config. menüye girilmesi gerekiyor acaba omrondada böyle bir uygulamamı var?

nt serisi panellerde programı çekmek için ekran ayarlarından transmit moda alacaksın ve sonra çekme işlemine başlaayacaksın.
Transmit moda almak için ekranın çapraz 2 köşesine basacaksın çıkan ekranda transmit moda komutuna tıkla ve açılan sayfada bırak daha sonra da programı aç upload edersin

nt serisi panellerde programı çekmek için ekran ayarlarından transmit moda alacaksın ve sonra çekme işlemine başlaayacaksın.
Transmit moda almak için ekranın çapraz 2 köşesine basacaksın çıkan ekranda transmit moda komutuna tıkla ve açılan sayfada bırak daha sonra da programı aç upload edersin

Panel bu,''NT2S-SF122B-EV2''çapraz iki köşesi derken neyi kastetiniz anlamadım F1 ve F6 tuşunamı basacağm?

ben nt serisinden nt 21 ve nt 31 serisi ile uğraştım nt2s serisi ile hiç pratik yapmadım ama data butonundan belkide transmit mod bulunabilir

arkadaşım elinde ki kablo şeması şöyle olmalı
2-----2
3-----3
9,4,5----5
4,6 kısadevre
7,8 7,8 kısadevre
erkek dişi

bu serilerde transmit mod yok kabloyo pc tarafına takıp cominication diyip up load edeceksin nt 21 serilerinde transmitmod var

kablo şemasında 4,6 yazısını daha geniş anlatarak yazarmısın.9-4-6 dan sonra 4-6 kısa devre yazmıssın.kablnun geçek baglantılarını tekrar anlayaagımız sekılde yazarsan sevinirim kardesım.

Arkadaşlar omron panel programını yedeklemem gerekiyor,NTXS programını ilk defa kullanıyorum,upload yapamıyorum,yardımcı olurmusunuz.Panel OMRON NT2S-SF122B
------------Kablo---------------
PC-9pin dişi PANEL-9pin erkek
2 2
3 3
5 5-9
Kabloyu user manualde verilen şemaya göre hazırladım.Nerede hata yapıyorum yada neyi gözden kaçırıyorum,pc paneli görmüyor.

merhaba
programı nereden indirdiniz acaba yardımcı olabilirmisiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri