Nötr Kablosunun Nötr Barasına Bağlı Olmaması

Kafamda deli sorular.)
Madem bu ise meraklisin bu tip sorularla merakini gideremezsin. Takil bir elektrikcinin yaninda 3 5 ay sonra teorik bilgi ile karsilastirma yaparsin.
Arkadas takintili ve merakli hocam. İnsallah merakin dandolayi kendisine zarar vermez. Elektrik bu sakaya gelmez.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ya arkadaşım çalışmaz çalışmaz. Yeter yavvv... Deli ettin milleti.:D

merhaba gördüğüm bir olayda aklım kaldı şimdiden teşekkür ederim bir adet fan motoru sökülmüş yerine yeni bir fan takılıyordu 2 kablo vardı usta kabloları kontrol kalemı ıle bakarken 2 sindende elektrik oldugunu farketti ama yinede bağladı ve fan çalıştı ben sorduğumda ise nötr dönüş yapıyordur dedi anlatırsanız sevinirim

merhaba gördüğüm bir olayda aklım kaldı şimdiden teşekkür ederim bir adet fan motoru sökülmüş yerine yeni bir fan takılıyordu 2 kablo vardı usta kabloları kontrol kalemı ıle bakarken 2 sindende elektrik oldugunu farketti ama yinede bağladı ve fan çalıştı ben sorduğumda ise nötr dönüş yapıyordur dedi anlatırsanız sevinirim
elektrikciler bu durumu ölü elektrik diye tabir ederler..kontrol kalemi ile baktginda parlak yanan iletken faz,sonuk yanan iletken ise notr hattidir.fanin notr aldigi buattaki diger cihazlariniz-aletleriniz calisir vaziyette ise( akim notr hattindan donus yaptigi icin) boyle bir ölü elektrik durumu meydana gelebilir..klemenslere baglantilar yapildiktan sonra bu durumun sona erdigini gormeniz gerekir.

Olcum yapmadim ama notr uzerinde 220 gormemeniz gerekir,fazda gorursunuz o gerilimi

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri