Nofrost arıza Bosch ksu

murat-e

Üye
Merhaba,KSU 332 nf buzdolabının alt kısmında soğutma olmuyor.resistansa dışarıdan elektrik verdim çalışıyor, saç kurutma makinesi ile Buzu çözdüm drenajı sağlıklı çalışıyor Başka nedenlerini kontrol edebilirim,buzlanma fotoğrafını gönderiyorum. Dolabı 2002 yılında aldım tamir yolunumu yoksa yeni dolapmı tavsiye edersiniz.
Not kapı switch ve fan çalışıyor

Ekli dosyalar

• IMG_20170514_131012.jpg
    IMG_20170514_131012.jpg
    310 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG_20170514_131143.jpg
    IMG_20170514_131143.jpg
    527.1 KB · Görüntüleme: 49
Moderatör tarafında düzenlendi:
1- İki kapıdan alt kısımdaki kapağın kapak contalarının hasarlılık (Soğuk kaçırıp-kaçırmama, ısı izolasyonu) durumunu iyice gözden geçirin.
2- No-frost buzdolabındaki üst dondurucu bölmedeki kapatıcı starafor bölmesini elinizle çekerek, bu kısımda yer alan tüm geçme sensör kablolarını, diğer tüm geçme kablolarını söküp yeniden yerine takın.
3- Alt bölmedeki termostatın geçme fişli kablosunu da sökerek yeniden yerine takın.
4- Dolabın üstünde elektronik sürücü devre kartının önce muhafaza kapağını kaldırıp geçme fişli tüm bağlantılarını sökerek, tozlu ise temizledikten sonra geçme fişlerini tekrar yerine takın. Geçme fişlerde, bu geçme sırasında oluşan bir kablo kırılması, gözle görünen belirgin bir kopma durumu, vb. varsa (Kopma olduğunda bir arıza kodu çıkacaktır, büyük bir olasılıkla) hayyayla tamir edip ondan sonra yerine takın.
5- Çıkardığınız tüm geçme fişleri (konnektörlerin) bağlantı uçlarında bir oksitlenme, kir, yağ, pas,vb. elektriki geçişleri engelleyen bazı nedenler varsa bunları mutlaka telafi edin. Tüm bunları denemeden dolabı elden çıkarmayı bence düşünmeyin. Kolay gelsin.

Tavsiyelerinizi gözden geçireceğim.vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Merhabalar maalesef dolabı toplamak zorunda kaldım. Şu anda alt kısmında soğutma iyi 24 saat geçmesine rağmen ekran göstergesi eksi 7 gösteriyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20170515_104306.jpg
    IMG_20170515_104306.jpg
    340.8 KB · Görüntüleme: 30
bu dolaplarda defrost sensörü sorunu mevcut. termal sigortanın sağlamlık kontrolü yapılarak defrost sensörünün değişimi gerekiyor. bülteni mevcut. sensörü yerinden kesip yeni sensörü evapın üst bölmesine taşıyorsunuz

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri