NO FROST Buzdolabı Arızası

hayaişxxx

Üye
slm arkadaşlar ben bişey sormak istiyorum, benim buzdolabım vestel a3002 model no-frost, bu dolabın soğutucu motoru bozulmuştu, bunu değiştirdik şimdi buzdolabı aşırı buzlanma yapıyor bunun sonucunda hava kanalı tıkanıyor(alt bölümü soğutmuyor). servise sordum buzdolabının fişini çek 1 gün kapalı kalsın, buzlar eriyince normal seyrine döner dedi. eğer ben bu servisin dediğini yaparsam bir daha sorun yaşarmıyım?
bu arada servis soğutucu fanı değiştirirken başka bir sorunu olmadığını söyledi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkaşım Ben bu siteye yeni üyye oldum senın buzdolabındakı arza benım arçelik dolapta da var dı ama sana servısın söylediği kapat olayı hikaye altaki ısıtıcılar karalı çalışmadıkları için buz tutyor bence garantisi varsa sen bu işin üstüne git.

KAZIMPAŞA ' Alıntı:
Arkaşım Ben bu siteye yeni üyye oldum senın buzdolabındakı arza benım arçelik dolapta da var dı ama sana servısın söylediği kapat olayı hikaye altaki ısıtıcılar karalı çalışmadıkları için buz tutyor bence garantisi varsa sen bu işin üstüne git.
hocam cevap yazdığın için teşekkür ederim ama garantisi yok 8 senelik dolap

bu arada dolabın iç tesisatını kontrol ettim ısıtıcılar falan çalışıyor

arkadaşım aşırı buzlanma termostat kapatmazsa buzlanma devam eder gider
eğer ısıtıcılar doğru çalışıyorsa
senin sorunun termostattandır.. termostat görev yapmıyor
belki soğutucu motorunun bozulma sebebi de termostattan olabilir

servisin dediği hiç kafama yatmadı. eğer onların dediği gibi olmuş olsa ilk zaman niye buzlanma olsun ki

zerria ' Alıntı:
arkadaşım aşırı buzlanma termostat kapatmazsa buzlanma devam eder gider
eğer ısıtıcılar doğru çalışıyorsa
senin sorunun termostattandır.. termostat görev yapmıyor
belki soğutucu motorunun bozulma sebebi de termostattan olabilir

servisin dediği hiç kafama yatmadı. eğer onların dediği gibi olmuş olsa ilk zaman niye buzlanma olsun ki
hocam dolap gerektiğinde kendisi duruyor .şimdi kapattım buzların erimesini bekliyorum . yapabileceğim başka bişey varsa önerebilirmisiniz?

ama buzlanmanın ve diğer bölümün termostatları ayrı ayrıdır
iyi o zaman bi sabret bakalım buzlar eridikten sonra çalıştır bi bak bakalım sonuç ne olacak
kolay gelsin

zerria ' Alıntı:
ama buzlanmanın ve diğer bölümün termostatları ayrı ayrıdır
iyi o zaman bi sabret bakalım buzlar eridikten sonra çalıştır bi bak bakalım sonuç ne olacak
kolay gelsin
hocam sen bu işi yapıyorsun galiba buraya gelen teknik servisin söylediği yöntemden olumlu bir sonuç çıkıyormu hiç

arkadaş sotucu motoru arızalı demiştin soğutucu motoru arızalı ise ilk zaman niye o kadar buzlanma yapsın ki servisin dediği ısıtıcılar çalışmasa idi olabilirdi çünkü ısıtıcılar çalışmazsa buzlanma aşırı olur ve sen bu ısıtıcıları tamir ettikten sonra servisin dediği gibi dolabın fişini çekerdin beklerdin buzlar eriyene kadar
ama senin dediğine göre soğutucu motoru arızalı bunuda tamir ettin
bi bekle bakalım biraz sabırlı ol buzlar eridikten sonra tekrar çalıştır... ondan sonra konuşalım

arkadaşlar bu gün farkettim buzdolabı soğuması bitince motor çalışmaya devam ediyor. neden kaynaklanır

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri