size gösterdiğim ısıtıcı, karşıdaki peteğin altında zemine yapışık şekilde. soket grubundaki en alt kırmızı soket bahsettiğim tahliye kanal ısıtıcısına ait. peteği yerinden çıkarmadan bu rezistansı göremezsiniz.

sizin ölçtüğünüz boru tipi ısıtıcı " defrost ısıtıcısıdır". bununla bir işimiz yok. peteği kendinize çekip ucunu yukarı doğru kaldırıp yere paralel hale getirin. altında " tahliye kanal ısıtıcısını " göreceksiniz

aynı buzdolabı bende de var ksu4321, aynı şekilde alt bölmenin tavanı devamlı su damlatıp druyordu, bana strafor ve rezistans değişmesi gerek dediler 200tl fiyat verdiler, kendi teknik servisi aradım sadece eve gelip hasar tespiti için 25 tl istedi inat ettim o strafor ve rezistansı kendim aldım ve taktım şimdi damlatma ve buzlanma kesti çok iyi durumda, fakat dikkatimi çekti devamlı çalışıyor çok az termostadı dolabı durduruyor elektrik sarfiyatı 24 saatte 5-6 kwatt kadar yakıyor bunun için ne yapmam gerekir. teşekkurler

Sogutma 24 saatte düzenli bir seviyeye gelebilir .Sizin gözlemlemek için kapıları açtıgınızda içerideki o ana kadar oluşmuş - ısıyı kaybedersiniz.
En sağlıklısı bir termometre ile dolap kapaklarını açmadan gözlemlemek.
Kart soğutma ile ilişkisi soğutma tamamlandıgında (yeterince soğuttugunda)motoru stop a almaktır
Merhaba bendede ayni sorun vardi.Karti sokup elektronikciye tamir ettirdim.Bi kondansator degisti.servise 100tl yerine 20 tl ye bitti normal calisiyr

Merhaba benim dolaptada aşağı yukarı aynı problem var dolabın arkasında motorun üstünde su kabı doluyor ve yere akıyor daha once böyle sorun yoktu beş yıllık bir dolap profilo şimdi son bir aydır böyle sorun var o kabı boşaltma yeride yok sungerle bosaltiyorum takriben ucgunde doluyor çözümü ne olabilir bir arkadaşım yardımcı olabilirmi

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri